Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

GÜZEL KALMANIN KOLAY YOLU

Güzel Kalmanın Kolay Yolu
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
03.06.2011 - 14:00 | Son Güncelleme:

Güzel kalmak için ömrünüzü güzellik salonlarında geçirmenize gerek yok!

Eğer amacınız sağlıklı olmak ve güzel kalmaksa, ömrünüzü güzellik salonlarında geçirmenize gerek yok. Bunun çok ucuz ve kolay bir yöntemi var.

Soğuk ve sıcak suyla geçişli olarak duş almak, vücudunuzun diri ve sağlıklı kalmasına yardımcı oluyor. Vücuttaki kan akışını ve sinir sistemini düzenliyor, cildi koruyor, kasları sıkılaştırıyor ve vücuda enerji veriyor.

Nasıl Duş Almalıyız?

Kaplıca terapisi için mutlaka kaplıcalara gitmeye gerek olmadığını vurgulayan uzmanlar, eğer kişinin herhangi bir kalp rahatsızlığı yoksa çok kolay bir yöntemle kaplıca terapisinin sonuçlarını elde edebileceğini söylüyorlar.

Önce, sıcak duşun altında birkaç dakika durmanız gerekiyor. Daha sonra 20 saniye soğuk duş alın ve tekrar sıcak suya dönün. Bunu üç kez yaparak duşunuzu soğuk suyla tamamlayın. Ancak soğuk duş alırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Bunlardan birincisi, soğuk suyu yüzünüze tam 30 saniye tutmanız. Bir başka dikkat etmeniz gereken nokta ise soğuk suyla vücudunuzda en az 20 saniye daireler çizerek duş almanız.

Küvette uzun süreli bir banyonun bedeni rahatlattığını belirten uzmanlar, ancak öncelikle suyun çok sıcak olmamasına dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor. Uzmanlar, aksi takdirde enerjinin azalıp tansiyonun yükselebileceği uyarısında bulunuyor. 

Yayın tarihi: 03.06.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

Yorumum şu ki, iyi hoş da peki nasil guzel kalacayik???

16.08.2011 16:45:06 HUSNIYYE SIKHALI

ben bunu uygulayacağım.

03.06.2011 14:39:29 gulu abdulla