Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BRONZLAŞMAK CİLDİ YAŞLANDIRIYOR!

Bronzlaşmak cildi yaşlandırıyor!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
23.06.2014 - 14:00 | Son Güncelleme:

Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak cildin hasar görmesine neden oluyor.

Güneşten korunmak için ince ve açık tonlarda giyinilmesi, gözlük, şapka kullanımının ihmal edilmemesi gerektiğini söyleyen Biorezonans Uzmanı Dr. Sinan Akkurt, bronzlaşmanın cildi yaşlandıran, cildin hasar görmesine sebep olan bir eylem olduğunu önemle vurguladı. Akkurt, güneşte uzun süre kalması gerekenlerin mutlaka koruyucu doğal losyon ve güneş sonrası nemlendirici kullanmasını önerdi.

Bronzlaşma uğruna hem sağlığımızdan, hem paramızdan oluyoruz. Bronzlaşma, güzelleşmenin bir yolu gibi görülüyor, oysa bronzlaşma güneş yanığıdır ve deri hücrelerinin hasar gördüğünün işaretidir.

Beyaz tenliler özellikle dikkat etmeli

Biorezonans Uzmanı Dr. Sinan Akkurt, yaz aylarında plajlarda bronzlaşma için uzun zaman güneşe maruz kalan kişilerin kansere uzanan riskleri üzerlerine çektiklerine işaret etti. Dr. Akkurt, özellikle beyaz tenli bayanların bronzlaşma isteği duyduğunu, ancak ciltlerinde koyu renk pigmentleri bulunmadığından bunun mümkün olmadığını dile getirdi ve ekledi: “Uzun süre güneş altında kalmak cilt kanserine neden olabiliyor. Deniz ya da havuzdayken geçirdiğiniz zaman dilimi hem sağlığınızı korumanız, hem de vücudunuzun renk değişimini eşit oranda yaşaması için yeterlidir.”

Güneş sonrası bakım kremleri ihmal edilmemeli

Güneşte kalınan süreden sonra vücuda uygulanacak güneş sonrası bakım kremlerinin önemine işaret eden Dr. Sinan Akkurt, tercihin yine doğal içerikli ürünlerden yana kullanılmasını önerdi. Bu kremlerin cilde kaybettiği nemi geri kazandırdığını ve deri soyulmasını engellediğini ifade etti. Güneş yanığıyla birlikte yüksek ateş şikayeti olanların derhal doktora başvurması gerektiğinin altını çizdi.
 

Yayın tarihi: 23.06.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.