Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

GÖĞSÜNÜ BÜYÜTEN KADININ ÖZ GÜVENİ ARTIYOR

Göğsünü büyüten kadının öz güveni artıyor
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
09.07.2015 - 12:00 | Son Güncelleme:

Meme büyütme ameliyatı kadınların psikolojilerini nasıl etkiler? Meme büyütmek bireyi gerçekten mutlu eder mi? işte, cevabı!

Meme büyütme ameliyatı, kadınların öz güvenlerini arttırmak ve kendi bedenlerini daha çekici hale getirmek için en sık başvurdukları operasyonlardan biridir. Meme büyütme ameliyatlarının altında çoğunlukla psikolojik nedenler yatar.

Meme büyütme kararı nasıl alınmalı?

Bazı psikologlar düşük öz güven, kötü görünümü olduğunu düşünen, ilgisizlikten yakınan hatta intihara eğim gibi tehlikeli durumlar görülen kadınlarda motivasyon sağlamak için plastik cerrahi önerisinde bulunur. Kadınlar, göğüs dik ve göğsün biraz daha dik olmasının hayalinin bile kendilerini mutlu ettiğini söyler.

Ameliyat maliyetleri ve ameliyat sonrası iyileşme evresi de kadınların ameliyat kararını etkileyen faktörlerdir. Göğüs büyütme kararı alırken, maliyetin yanı sıra işin fiziksel ve duygusal boyutu da düşünülmelidir.

Meme büyütme ameliyatı gerçekten mutlu eder mi?

Bu sorunun cevabı birçok kadın için evettir. Her kadın için süreç seçtiği nedenler, yakınlarının görüşleri, motivasyon sebepleri ve en önemlisi operasyon aşaması ve sonrası sebebiyle farklı işlemektedir. Yine de birçok kadın, göğüslerinin yeni görünümünün kendilerini güçlendirdiğini ve daha mutlu ettiğini söyler.

Ameliyat öncesinde doktorunuzla, operasyon sonucunda sizi nelerin beklediğini konuşmanız ve gerçekçi beklentiler içinde olmalısınız. Ayrıca karar aşamasında kendinizi ve durumunuzu en iyi şekilde değerlendirerek ailenizden ve arkadaşlarınızdan fikir almalısınız.

Sonuç olarak hem estetik hem de sağlık açısından meme büyütme ameliyatı geleceğiniz için iyi bir yatırım olabilir. Eğer gerçekten göğüslerinizden şikayetçiyseniz ve meme büyütmeye kararlıysanız güzel göğüsler sizi bekliyor demektir. Üstelik gelişen tıp ve teknoloji sayesinde bu operasyon çok da basit.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Güncel Öztürk 

Yayın tarihi: 09.07.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.