Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

GENİTAL ESTETİKLE HER ŞEYE ÇÖZÜM

Genital Estetikle Her Şeye Çözüm
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Genital estetik cinsel hazzı bile artırıyor.

Yaşlanma ve doğum gibi nedenlerle deforme olan genital bölge, estetik açıdan sorun yarattığı gibi cinsel hazzı da azaltıyor.

Genital bölge estetiğinin artık bir tabu olmaktan çıktığını söyleyen Estetik Rekonstrüktif ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç Dr Ahmet Sönmez, kadınların bu konuyla ilgili olarak kapılarını sıkça çaldıklarını söylüyor.

Yaşlanmaya, kilo alıp vermeye ve doğumlara bağlı olarak kadın genital bölgesinde de, vücudun her yerinde olduğu gibi, sarkma olabilmekte. Doç Dr Sönmez “Dış genital organlar ve bikini bölgesi (pubik bölge) özellikle yerçekiminden etkilenerek sarkar. Aslında standart bir karın germe ameliyatı sırasında, sadece karnın değil aynı zamanda bikini bölgesindeki sarkıklığın giderilmesi de mümkündür. Bu bölge sarkıklığının giderilmesi aslında her karın germe ameliyatının içinde yer alması gereken bir müdahaledir. Çünkü karnı, gerdirilecek kadar sarkmış olan her kadında aslında bikini bölgesinde de sarkma mevcuttur” diyor.

Operasyon ile Hijyen Sorunları da Bitiyor

Dış genital organlarla ilgili en sık rastlanan deformasyon iç dudak bölgesindeki (labia minoralar) asimetriler ve aşırı büyümedir. “Bu deformasyon, mayo giyerken sıkıntıya sebep olmakta, bazı spor aktivitelerini ve cinsel ilişkiyi güçleştirmekte ve hijyenik sorunlara yol açmaktadır” diyen Doç Dr Ahmet Sönmez “Bu nedenle pekçok hasta ayakta durur pozisyonda labiaların gözükmemesini istemektedir” şeklinde açılamada bulunuyor.

Cinsel Haz Geri Dönüyor

İç genital organlar da özellikle çok doğum yapmış kadınlarda doğum travmasından etkilenirler. Bu durumda vajinada meydana gelen gevşeme cinsel hazda azalmaya yol açabilmektedir. Doç Dr Ahmet Sönmez bu durumla ilgili şöyle bir açıklama yapıyor:

“Pek çok kadın bu sorunların da cerrahi müdahale ile çözümlenebileceğini bilmez. Ancak son yıllarda cinsellikle ilgili tabuların yıkılması daha çok kadını genital estetik sorunları nedeniyle plastik cerrahlara danışmaya yönlendiriyor.”
 

Yayın tarihi: 03.02.2011
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

kişisel olarak rahatsızlık duyuluyorsa yapılabilir ileri dönemlerde...ama hiç düşünmemiştim...

30.03.2011 13:55:11 sevgi şeker

hiç böyle bir operasyon düşünmemiştim.abartıldıgını düşünüyorum

30.03.2011 11:22:38 leylaa ltun
  
Bir yastıkta kocamakyeniCarpe DiemDolunay Kadıoğlu

Bir yastıkta kocamak

En ufak tartışmada yataktan giden kişilerden misiniz yoksa yaşanan tüm zorluklara, kavgalara rağmen yatakta kalıp beraber uyumaya çalışanlardan mı? Devamı >
Mavi yumurta diğer yumurtalardan daha mı faydalı?yeniAilenizin DiyetisyeniM. Turgay Köse

Mavi yumurta diğer yumurtalardan daha mı faydalı?

Mavi yumurta nedir? Mavi yumurtanın diğer yumurtalardan farkı nedir? Mavi yumurtanın faydaları nelerdir?Devamı >
Sivilceli cilde nasıl makyaj yapılır?yeniGüzellik SırlarıYasemin Fatih Amato

Sivilceli cilde nasıl makyaj yapılır?

Sivilceleri sıkmak ve kaşımak cilde kalıcı hasar verir. Sivilce oluşumunu önlemek için tüketilen besinleri de gözden geçirmek gerekir. Çikolata, dondurma, şekerleme gibi yiyicekler sivilce oluşumunu hızlandırır.Devamı >
Doğum kilolarını böyle verin!Sağlam Kafa Sağlam VücutAyfer Sağlam

Doğum kilolarını böyle verin!

Doğum sonrası kilolarından kurtulmak isteyen anneler, çocuğu ile spor yapmak isteyen anneler ‘Puset egzersizleri’ tam sizin için.Devamı >