Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

GENÇLİĞİN ŞİFRESİ BU AŞIDA GİZLİ!

Gençliğin şifresi bu aşıda gizli!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
20.01.2015 - 11:00 | Son Güncelleme:

Ellerimiz yaşımızı en çabuk ele veren organlarımızdan biri. Bu bölgelerdeki yaşlanma belirtilerini azaltmak için ne yapılabilir?

Boyun derisi yüz derisinden daha ince ve daha hassastır. Güneşten inanılmaz derecede etkilenir. Yüzümüze oranla çok daha fazla baskı altındadır. Gün boyunca kıvrılır, katlanır, şekilden şekle girer. Gece uyurken bile aynı baskı devam eder. Ellerimiz ise nemini ve canlılığını kaybeder ve elastikiyeti bozulur.

Yaşlanmanın ortaya çıkmasının asıl sebebi, vücutta bulunan doğal maddelerin eksilmesidir. Doğal maddeler eksildikçe cildin DNA’sı bozulur. Ellerde ve boyunda cildin bozulan DNA’sını onarmak için yepyeni ve mucizevi bir yöntem uyguluyor: Somon DNA aşısı.

İnsan cildinin DNA’sına en yakın DNA modeli

Patentli bir yaklaşım metodu olan Somon DNA aşısı yönteminde Somon balığı DNA molekülleri ve hyaluronik asit kombinasyonu cilt altına uygulanıyor. Aysun Mamak; enjekte edilen bu maddelerin vücudumuzun tamamen doğal elemanları olduğunu; Somon balığı DNA’sının insan cildinin DNA’sına en yakın kaynak olduğunu belirtiyor.

Somon DNA aşısı ne işe yarıyor?

Bu tedavide cilt yaşlanması sonucu eksilen moleküller yerine konularak cildin nem dengesi ile birlikte kolajen ve elastin stimülasyonu sağlanıyor. Bu sayede, cilt içindeki nemlenme seviyesi artırılıyor ve kalıcı nemlenme ortaya çıkıyor. Cilt yüzeyinde aydınlanma ve parlaklık meydana geliyor. Kolajen ve elastin stimülasyonu ile de cilt esnekliği geliştirilmiş oluyor. Cildin bozulan formu eski parlaklığına ve sıkılığına kavuşuyor. İnce çizgiler açılıyor ve cilt kalitesi artıyor. İhtiyaca göre 3-4 seans 15’er gün aralıkla uygulanıyor. Aksatmadan uygulanan seanslar sonunda cilt çok daha gergin, parlak ve kırışıklıklardan arınmış hale geliyor. Ağrısız olan tedavi; etkinliğini 1 yıl boyunca koruyor.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
Aysun Mamak

Yayın tarihi: 20.01.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.