Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ESTETİKTE MERAK EDİLEN 10 YANLIŞ - 10 DOĞRU!

Estetikte merak edilen 10 yanlış - 10 doğru!
 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız
29.04.2016 - 09:00 | Son Güncelleme:

Hemen hepimiz kusurlu bulduğumuz bölgelerden kurtulmak veya yılların izlerini hafifletmek istediğimizi belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Umut Sinan Ersoy, estetik cerrahi hakkında bilinen 10 yanlışı anlattı...

“Meme estetiği yaptırırsan ileride çocuğunu emziremezsin”, “Burun estetiği olursan burnunun doğallığı bozulur ve estetik ameliyat olduğun kolaylıkla anlaşılır”, “Yüz germe yaptıracak kadar yaşlı değilsin ki”… Hemen hepimiz kusurlu bulduğumuz bölgelerden kurtulmak veya yılların izlerini hafifletmek istiyoruz. Günümüzün estetik dünyası da bilgi birikiminin yanı sıra gelişen teknikler sayesinde gerek yüzümüzde gerekse vücudumuzda bizi rahatsız eden sorunlara çözüm buluyor ve aynalarla yeniden barışmamızı sağlayabiliyor. Ancak estetik ameliyatların sıklaşması ve bu konuya olan ilginin artışıyla birlikte toplumda bazı yanlış bilgiler de aynı oranda artarak yaygınlaşıyor. Aklımızda estetik bir müdahale geçirme fikrinin oluşmaya başlamasından itibaren, çevremizdeki insanların, bir yakınımızın ya da arkadaşımızın olumlu ya da olumsuz yargıları ile karşılaşıyoruz. Peki bunların hangileri doğru hangileri yanlış?

1. Yanlış: Yüz germe mi? Sen o kadar yaşlı mısın?   

yüz gerdirme

Doğrusu: Yüz germe, kaş kaldırma, alın germe, göz kapağı estetiği, yağ enjeksiyonu gibi yüz gençleştirme ameliyatları için çok yaşlı olmanıza, yüzünüzde derin kırışıklıklar oluşmasını beklemenize gerek yok. Otuzlu yaşlarınızda olsanız da, kaşlarınızda gözle görülür düşüklük, göz altı torbalarınızda belirginleşme gözlenebilir, alt göz kapaklarınız göz aklarını tam kapatmayabilir, üst göz kapaklarınızda fazlalık, yanaklarınızda ve yüzünüzün orta kısmında hacim kaybı ya da erken sarkmalar olabilir. Ancak yapılacak işlemlerin boyutu ve tekniği ileri yaştakilerden biraz farklıdır. Örneğin, otuzlu yaşlarının sonlarında olan birine orta yüz germe, alt ve üst göz kapağı estetiği, çeşitli alanlara yağ enjeksiyonu, botoks, dolgu, kimyasal ve mekanik peeling, lazer uygulamaları yeterli olurken, daha ileri yaşta olan birine bu tedavilere ek olarak  tüm yüz ve boyun germe yapmak gerekebilir. Bu yöntemlerin hangilerinin size uygun olacağı, ayrıntılı bir yüz analizi sonrası sizin istek ve şikayetleriniz göz önünde bulundurularak belirlenir. Yüz gençleştirme ameliyatlarında hedef, size benzemeyen, yapay bir şekilde  "gerdirilmiş" bir yüz değil, sizin gençlik yıllarınızdaki halinize benzeyen "gençleştirilmiş" doğal bir yüzdür. 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • ...
 • 10
 • Sonraki
Yayın tarihi: 29.04.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.