Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

ESTETİK OPERASYONLARLA VÜCUT ŞEKLİNİ DÜZELTME

SARKMIŞ KARNINIZDAN VE KALINLAŞAN BACAKLARINIZDAN MEMNUN DEĞİL MİSİNİZ?

Estetik operasyonlarla vücut şeklini düzeltme
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

İstenmeyen yerlerde veya vücut genelinde yağ dokusu artışı meydana gelebilir. Bu yağ dokularının yok edilerek, estetik operasyonlarla vücut şeklini düzeltmenin mümkün olduğunu söyleyen Prof. Dr. Hüseyin Borman, konuyla ilgili bilgi verdi.

Vücut geneli değerlendirildiğinde herhangi bir bölgede deri sarkması mevcut değilse ve belirli bölgelerde yağ doku fazlalığına bağlı bombelikler mevcutsa, genellikle ‘liposuction’ denilen yağ çekme yöntemi ile sorun çözülebilir. Özellikle 35 yaşın altındaki kişilerde ‘liposuction’ sonrasında derinin istenilen şekli alması ideal bir şekilde olur. ‘Liposuction’ yöntemiyle çok ince, 3-5 mm inceliğindeki uzun iğnelerle deriden girilerek alttaki yağ dokusu azaltılır ve istenilen şekil verilir.

YAĞ DOKUSU EN ÇOK HANGİ BÖLGELERDE GÖRÜLÜYOR?

Kadınlarda: Daha çok karın, kalça, basen ve bacaklarda bu yağ dokusu artışı görülür ve bu bölgeler kolaylıkla düzeltilir.

Erkeklerde: Karın, bel bölgesi ve meme çevresinde liposuction yöntemi başarıyla uygulanır. Arzu edildiği takdirde alınan bu yağlar baldır ve popo bölgesi şekillendirilmesinde de kullanılabilir. Bu girişimlerden hemen sonra hasta ayağa kalkabilir ve yapılan işlemin özelliğine göre 10 gün içerisinde işine dönebilir. 2-3 hafta kadar korse kullanımı, düzeltilen bölgelerin şekillenmesine katkıda bulunur.

KARIN BÖLGESİNDEKİ SARKMALAR

Karın bölgesi

Karın bölgesi sarkmalarında külot içerisinde kalacak bir kesi ile deri ve yağ dokusu çıkarılır ve karın bölgesi gerdirilerek düzleştirilir.

BACAKLARDAKİ FAZLALIKLAR

Bacak bölgesi

Bacakların yan ve iç bölgelerindeki sarkmalar da gerdirme işlemi ile daha düzgün bir şekle çevrilir. Bacak arka tarafı germe işlemi ile birlikte popo kaldırma işlemi de aynı ameliyatta yapılabilir. Baldırlardaki incelik arzu edilirse silikon protezlerle kalınlaştırılarak daha hoş bir şekil verilir. Kesiler mayo içerisinde kalacak şekilde yapıldığı için denize girildiğinde fark edilmez.

KOLLARIN ŞEKİLLENDİRİLMESİ

Kol sarkması

Kolların şekillendirilmesinde fazla yağ dokusu ‘liposuction’ ile inceltilebilmekte ve sarkmış olan bölgeler gerdirilerek gençleştirilmektedir. Kesiler kolun iç tarafında yapılmakta ve normal şartlarda görünmemektedir.

ERKEKLERDE MEME BÜYÜMESİ (JİNEKOMASTİ)

Jinekomasti

Erkeklerde jinekomasti dediğimiz kadın tipi büyüme durumunda sadece ‘liposuction’ ile çözümlenebilen durumlar vardır. İleri düzeydeki sarkmalarda ve meme dokusu büyümelerinde deri fazlası çıkarılır ve meme bölgesi gerdirilerek şekillendirilir. Kesiler, meme başı çevresinde yapılır ve kişiyi rahatsız edici düzeyde olmaz. Sarkma ve deformasyonun derecesine göre kesi şekli ve uzunluğu değişir.

OPERASYONLARDAN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Bu ameliyatlardan sonra ameliyat sonuçlarını korumak adına kişilerin dengeli beslenmesi şarttır. İçinde sporu da barındıran aktif bir yaşam, sonuçların ameliyat sonrası daha da iyi bir hale gelmesine yardımcı olur. Vücudun şekillendirilmesi kişinin öz güvenini artıran bir durumdur. Kadın veya erkekler, giysilerinin üzerlerine tam oturması nedeniyle mutlu olur ve denize çekinmeden girebilirler. Estetik plastik cerrahinin gelişimi ile birlikte kişiler artık arzu edilmeyen vücut şekil bozukluklarını ömür boyu taşımak zorunda değildirler.

PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
  
UHT süt melek mi şeytan mı?İyi Beslen İyi YaşaDeniz Berksoy

UHT süt melek mi şeytan mı?

UHT yöntemi, sütün içindeki bozulmaya neden olan maddeleri kontrol altına alır.Devamı >
Diş teli hakkında bilinen 10 yanlışAğız ve Diş SağlığıMerih Keçe

Diş teli hakkında bilinen 10 yanlış

Diş teli konuşma bozukluğuna yol açar mı? Dişlerde leke ve çürüğe neden olur mu?Devamı >
Sekste başarısız olma korkusuAşk, Mahremiyet ve CinsellikA. Cem Keçe

Sekste başarısız olma korkusu

Cinsel davranışların hepsi öğrenilmişdir yani her zaman daha iyisi olabilirDevamı >
62'den tavşan yapmanın modası çoktan geçmişDuyduk Duymadık DemeyinSedef Batı

62'den tavşan yapmanın modası çoktan geçmiş

Çocukların resim yapmasını kolaylaştıracak hayvan çizimlerini harflerden yararlanarak siz de çocuğunuzla birlikte kolaylıkla yapabilirsiniz.Devamı >
Duydunuz zilin sesini!Ev KokusuÖzlen Çopuroğlu

Duydunuz zilin sesini!

Okulun ders zili sadece çocuklara değil, onların duygularını, hislerini en derinden hisseden ve dinlemeye çalışan ebeveynlere de çaldı. Devamı >
Neden gülümsemeliyiz?PusulaSerap Duygulu

Neden gülümsemeliyiz?

Gülümsemek bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve gülümsemeyenlere göre ortalama 7 yıl daha fazla ömrünüzü uzatabilirsiniz.Devamı >
Sevinçle keder, doğumla ölüm kardeştir gülüm...GülinceGülin Kayalı

Sevinçle keder, doğumla ölüm kardeştir gülüm...

Bayramı, bayram gibi kutladık. Şekersiz, baklavasız. Gerçek bayram sevinçleriyle…Devamı >
  
Sarımsak soymanın en basit yolu bu videoda!

Sarımsak soymanın en basit yolu bu videoda!

Sarımsakları bu yolla kolayca soyabilirsiniz.Devamı >
Çikolatadan kase yapmaya ne dersiniz?

Çikolatadan kase yapmaya ne dersiniz?

İhtiyacınız olan şeyler sadece balon ve erimiş çikolata!Devamı >
Aileniz için harika bir hatıra!

Aileniz için harika bir hatıra!

Ailenizin birleşmiş ellerinin bir kopyasını hatıra olarak saklamaya ne dersiniz?Devamı >