Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ESTETİK İLE GAMZE YAPTIRMAK MÜMKÜN!

Estetik ile gamze yaptırmak mümkün!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
02.08.2015 - 11:00 | Son Güncelleme:

Son derece doğal bir görüntü kazandırarak gamze oluşturulabileceğini söyleyen Op. Dr. Yücel Sarıaltın, gamze estetiği hakkında bilgi verdi!

Op. Dr. Yücel Sarıaltın, son günlerde sıklıkla talep edilen gamze estetiği hakkında bilgiler verdi: “Doğuştan gelen gamzeler, gülme, konuşma gibi yüz mimikleri yapıldığında, mimik kaslarının arasında kalan boşlukla oluşurlar. Cilt altındaki bağ dokusunun bu boşluk sayesinde aşağı çekilmesi sonucu gamzeler daha belirgin hala gelir. Bizlerse, gamzeyi, pratik bir teknikle, son derece doğal bir görüntü kazandırarak oluşturabiliyoruz.”

Gamze estetiği nasıl yapılıyor?

Op. Dr. Sarıaltın, gamze estetiğinin, isteyen hemen herkese yapılabileceğini de vurguladı. Sarıaltın, operasyonun yapılışını anlattı: “Öncelikle hastamızla beraber yüz kontürüne uygun olarak, gamzenin oluşturulacağı yeri belirliyoruz. Lokal anestezi altında, yanağın iç kısmına ufak bir dikiş atıyoruz.

Küçük emilebilir iple yapılan bu dikiş, derinin yanak içinden alt yüzeyini yakalar ve istenilen yerde gamze şeklinin oluşturulmasını sağlar. İç deri ve kas arasındaki bu ufak yara birkaç gün içinde iyileşir ve dikiş erir. Sonucunda da kalıcı gamze oluşturulmuş olur. Deri yüzeyine müdahale olmadığı, ağız içinden uygulama yapıldığı için iz kalmaz.”

Gamze, yüzü daha çekici gösteriyor

Yücel Sarıaltın, işlemin ortalama 15, 20 dakika sürdüğünü ve sosyal hayatı etkilemeyen bir uygulama olduğunu ifade etti. Sarıaltın gamze estetiğini tercih etme nedenlerine de değindi: “Gamze estetiği olmak isteyen hastalarımızın çoğu, karakteristik bir görüntüye sahip olmak için bu işlemi yaptırmak istiyor.

Gamze çoğu kültürde iyi şansı ve refahı simgeliyor. Gamzeli bir yüzün gülümsemeyi aydınlattığını, yüzü daha çekici ve sempatik gösterdiğini ve farklı bir ifade kattığını da söyleyebiliriz”. Sarıaltın gamze estetiğinin sadece yüze değil kalça bölgesine de yapıldığını söyledi: “Kalça bölgesindeki gamzelerin çekiciliği artırması sebebiyle talep ediliyor. İlk önce kalça bölgesinde gamze yerlerini belirliyoruz. Sonra o bölgeden yağ doku alıp gamze oluşmasını sağlıyoruz. İşlem yaklaşık 30 dakika sürüyor.”

İHA

GAMZELİ Mİ GAMZESİZ Mİ?

Yayın tarihi: 02.08.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.