Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ESTETİK CERRAHİDE YÜZ GENÇLEŞTİRME TEKNİKLERİ

Estetik cerrahide yüz gençleştirme teknikleri
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Fatih Dağdelen’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
 
 

Herkes daha genç görünmenin sırrını bulmaya çalışıyor. Yaşlanmanın en belirgin belirtisi olan cildimiz için ise vermediğimiz mücadele yok. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen, estetik cerrahide yüz gençleştirme tekniklerini anlatıyor.

Cilt yaş alma, genetik faktörler, yerçekimi ve güneş ışığı gibi faktörler nedeniyle yaşlanıyor. Yaşlanmanın psikolojik etkileri, fiziksel etkilerinden çok daha fazla... Yaşlandıkça insan kendini kötü hissediyor, morali bozuluyor ve yaşlanmanın belirtilerini ortadan kaldırmanın yollarını aramaya başlıyor. Genç hastalarda ise morluk gibi göz çevresi sorunları, kaş düşüklüğü, ciltte leke, iz ya da kırışık önleyici tedaviler uygulanabiliyor. Estetik cerrahi kişilerde var olan estetik problemleri ortadan kaldırarak bireylerin daha mutlu ve öz güvenli bir hale getirmeyi hedefliyor. Bunun için cerrahi ve cerrahi olmayan birçok yöntem kullanılıyor.

AMELİYATSIZ YÜZ GENÇLEŞTİRME TEKNİKLERİ

Yüz gençleştirme

Ameliyatsız teknikler yüzdeki deformasyonu ameliyat gerektirecek kadar ilerlememiş olan ve ameliyattan korkan hastalara uygulanır. Bunun dışında cerrahi ameliyatlarla beraber destekleyici işlem olarak da kullanılabilir. Dolgu, botoks, PRP, mezoterapi gibi yöntemlerle yüzdeki ufak kırışıklıklar ya da hafif kaş düşüklüğü gibi problemler tedavi edilebilir. Bunlar yaşlanmayı geciktiren ameliyatsız ve kısa süren operasyonlardır. Kalıcı dolguların dışındaki ameliyatsız teknikler geçici uygulamalardır. Belli aralıklarla tekrarlanması gereklidir.

AMELİYAT GEREKTİREN ESTETİK OPERASYONLAR

yüz gençleştirme

Yüz germenin yaşı kişinin ihtiyacına göre değişiklik gösterir. Bazı ciltlerde erken yaşlarda sarkmalar ve kırışıklıklar görülebiliyorken, bazı ciltlerde 50’li yaşlara kadar cilt germe ihtiyacı ortaya çıkmayabilir. İzlerin gizlenerek gerçekleştirildiği yüz germe ameliyatları oldukça pratik işlemlerdir. Operasyondan 10 gün sonra hasta günlük yaşantısına dönebilir. Yüz germe ameliyatında görülebilir herhangi bir iz kalmaz.

Yüz gençleştirme operasyonları çok sık uygulanan ve güvenilir ameliyatlardır. Modern teknikler ve cihazlar sayesinde hem ameliyatın sonuçları hızlı alınır hem de çok daha hızlı iyileşme sağlanır. Kişinin yaşına ve yüzdeki sorunlara göre yüz gençleştirme estetiğiyle yaklaşık 15-20 yaş daha gençleşme sağlanabilir.

Yayın tarihi: 04.10.2016
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
  
Engel olma bırak yapsınMucizenin GünlüğüFerda Saraçoğlu

Engel olma bırak yapsın

Siz çocuğunuza yapma etme dediğiniz için o merakını yenmekten vazgeçmeyecektir.Devamı >
Güneş gözlüğü deyip geçmeyin!Güzellik SırlarıYasemin Fatih Amato

Güneş gözlüğü deyip geçmeyin!

İyi gözlükler biraz pahalı olabilir, ama inanın bunun bedeli, katarakt ameliyatıyla da, estetik ameliyatlarla da mukayese edilmez.Devamı >
Göğüs büyütme estetiği mutlu ediyor!İnsan HeykeltraşıGüncel Öztürk

Göğüs büyütme estetiği mutlu ediyor!

Meme büyütme estetiği geçirenlerin büyük bir çoğunluğunun cinsel yaşam memnuniyetinde genel bir artış görülür.Devamı >
Öpüşme ile bulaşan hastalıklarAğız ve Diş SağlığıMerih Keçe

Öpüşme ile bulaşan hastalıklar

Araştırmalar öpüşmenin stresi ve kaygıyı azalttığını ve mutluluğu arttırdığını ortaya koyuyor ancak gelin görün ki öpüşme her zaman o kadar masum olmayabilir.Devamı >