Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ERKEKLERİN BEYAZ ÇORAP SEVDASI

Erkeklerin Beyaz Çorap Sevdası
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
04.04.2011 - 15:00 | Son Güncelleme:

Tülin Kermen son noktayı koydu!

Konu erkek giyimi olunca ilk akla gelen soru “Beyaz çorap giymek zevksizlik mi?” oluyor. Bayanların genel yargısı beyaz çorabın tercih edilmemesi yönünde. Erkeklerin bakış açısı ise gömlekle uyumluluk ya da temizliğin simgesi olan beyaz çorap alışkanlığını devam ettirme düşüncesi... Stil Danışmanı Tülin Kermen, bu tartışmalara son noktayı koydu ve erkek giyimiyle ilgili birtakım tüyolar verdi.

Erkeklerin Önceliği Rahatlık

Erkekler rahatlıklarını ön plana tuttuğunu belirten Kermen, kadınların erkekler için erkeklerin ise giyinmek için giyindiğine dikkat çekiyor ve şöyle devam ediyor:

 “Aynı maçı bile 5 kere izleyebilen bir erkeğin çok çeşitli giyinmesini beklememek gerekiyor. Tabii, burada kadınsılığın ve erkeksiliğin ağır bastığı durumlar da var. Daha kadınsılığı hisseden erkekler, giyim konusunda da dikkatli oluyorlar.

Erkeklerdeki en kötü alışkanlığı ise herhangi bir akımı bulaşık hastalık gibi uygulamaları. Örneğin; saçları dökülenler hemen kazıtıyor, çoğunluk keçi sakal bırakıyorsa hepsi ona yöneliyor vs. Modayı takip etme davranışları da bunun gibi. Bir arkadaşında hoşuna giden bir kıyafet gördüğünde soruyor: “Abi, bunu nereden aldın?” Sonra da gidip aynısını alıyor. Gezeyim, dergi karıştırayım gibi bir alışkanlıkları olmadığı için bu kolay geliyor.”

Beyaz Çorap Sorunsalı

Beyaz çorap giymeyle ilgili net cevaplar sunan Kermen, şunları aktarıyor: “Bu sorunun çözümü çok basit bir mantıkta gizli aslında. Çorabınız ya ayakkabınız ile ya da pantolonunuz ile aynı renk olmalı. En çok dikkat edilmesi gereken ise bacak kıllarının görünmemesi. Kılı, tüyü pek sevmez insanlar, dolayısıyla çorap boyunun yüksek olması doğru bir tercih olur.

Kıyafetlerde Nelere Dikkat Etmeli?

Pantolondan gömleğe kadar her şeyin kendi içinde küçük sırları olduğuna dikkat çeken Kermen, erkekler için şu tüyoları veriyor:

“Bir kere pantolonun üst boyunu, göbek deliğinin iki birim altı olarak düşünmek lazım. Duble paça gibi tarzlar artık çok geride kaldı.

Gelelim ekoseli ya da çizgili üstlere. Burada uyumun öncelikli kuralı fit bir görünüm. Fakat genelde ekoseli, renkli, desenli bir gömleğin üzerine kravat takıldığında düz bir şey tercihe dilmesi gerekiyor. Önemli olan uyum ve birbirini tamamlama mantığı. Düz renk üzerinde gömleğin desenine uyumlu küçük bir deseni olan kravat da tercih edilebilir mesela. Tabii, kumaşın uyumluluğu da önemli bir unsur.

Bunarlın dışında nerede bulunduğunuz ya da bulunacağınız da önemli ama bunu çok da büyütmemek gerekiyor. Tüm iş, basit bir organizasyon aslında.”

Yayın tarihi: 04.04.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (10)

offf beyaz çorap hakikaten hoş durmuyor erkeklerde.

11.04.2011 00:08:15 dilek demirci

ay cok sükür beyaz corap sevdamız yok yaa

10 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER