Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

ERKEKLER DE YAĞ ALDIRIYOR

Erkekler de Yağ Aldırıyor
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
23.12.2010 - 11:15 | Son Güncelleme:

Vücutta oluşan yağlanma sorunu, sadece kadınların derdi değil artık!

Hareketsizliğin tetiklemesiyle vücutta oluşan yağlanma sorunu, sadece kadınların derdi değil artık. Genellikle yağ ve kalori bakımından yüksek gıdaları tercih eden erkekler de kadınlar kadar estetik operasyonlara başvuruyorlar.

Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, bu konuda burun estetiği ve saç ekimi operasyonlarından sonra en çok tercih edilen işlemin yağ aldırma operasyonları olduğunu belirtiyor ve devam ediyor.

En Sorunlu Bölge: Göbek

"Erkeklerin yağlanma bölgeleri genellikle göbek deliği etrafı, karın ve her iki yanda bel bölgesiyle sınırlıdır. Bu yağların altında, en zayıf erkekte bile hatırı sayılır bir karın kası kütlesi vardır. Dolayısıyla bu ameliyatta amaç göbek bölgesindeki yağların mümkün olan en çoğunu almaktır. Kadınlarda ise bütün yağları almak çok erkeksi ve kaslı bir görüntü yaratabileceği için genellikle daha az uygulanır."

Erkeklerin derisi kadınlarınkine oranla daha afzla kendisini toparlama yeteneğine sahip. Bu nedenle liposuction yönteminin erkeklerde yüzde 100 başarı getirdiğine değinen Kışlaoğlu, erkeklerde meme büyümesi yağlanmadan kaynaklanıyorsa bu sorunu da aynı yöntemle aştıklarını ifade ediyor.

Liposuction Sonrası

“Yağ alma operasyonu, derinin kalitesine göre yapılır. İyi bir sonuç için derinin diri ve sıkı olması gerekir. O zaman kişi kendini hemen toparlar ama deri gevşemişse elastikiyeti kaybolmuşsa, problem yaratacak bir deriyse başka yöntemler uygulamak gerekir” diyen Kışlaoğlu, operasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenleri anlatıyor:

“Liposuction operasyonu ile yağları alınan kişiyi 24 saat denetim altında tutar sonra evine göndeririz. Hasta 48 saat sonra da normal hayatına döner. Liposuction’ı hastanın düşerek bir yerinin morarmasına benzetebiliriz. Nasıl morluğun iyileşip o bölgenin normale dönmesi için zaman geçmesi gerekiyorsa burada da durum aynıdır. Liposuction operasyonlarında bu süre iki aydır. Bu iki ay süresinde korse, ultrasonografik masajlar ve LPG cihazı ile vücudun forma girmesi sağlanır. Ayrıca kişiye özel bir diyet verilir. Tüm bunlara uyulduğunda sonuç başarılı olur.;

Erkeklerde bayanlara göre, yağ aldırma operasyonu sonrası iyileşme ve normal günlük aktiviteye dönüş şaşırtıcı derecede çabuk olur. Hastalar genellikle aynı gün veya ertesi gün normal yaşamlarına döner. Hastane veya klinikte kalmayı gerektirmez. Sıkı bir çorap veya korseyi yaklaşık 3-4 hafta süre ile giyerler ki bu işlem sonrası iyileşmeyi hızlandırmak için gereklidir. Ağrı yok denecek kadar azdır ve hastalar ancak liposuction yapılan yerlerine bastıklarında ezik, çürük ağrısı duyarlar. Bu bölgelerdeki fazla yağların alınmasıyla hastanın vücut hatları düzelir ve hasta daha estetik ve zayıflamış görünür.”

Yayın tarihi: 23.12.2010
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

Desenize artık göbekli adam kalmayacak etrafta:)

Ben spordan yanayım kadın da erkekte hem sağlıklı olmak hem de güzel görünmek için spordan şaşmamalı ama aldırmak gerekiyorsa da kesinlikle yapılabilir.