Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ENJEKSİYON YÖNTEMİYLE GÖĞÜS BÜYÜTME

Enjeksiyon yöntemiyle göğüs büyütme
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Güncel Öztürk’ün YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

İnsan Heykeltraşı Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
UZMANA SOR
 
 

22.11.2016 - 14:20 | Son Güncelleme:

Hastalarının birçoğu göğüs implantını tercih ederken, dolgu tekniği ile göğüs dolgunlaştırmanın da oldukça popüler olduğunu söyleyen Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, enjeksiyon yöntemiyle göğüs büyütme işlemini anlattı.

Göğüs dolgu enjeksiyonunun avantajları yara izi bulunmaması, uygulama ve iyileşme sürecinin kısa olması ve görünümün son derece de doğal olmasıdır.

DOLGU ENJEKSİYONUNDA GÖĞÜSLERDE İZ KALMAZ

Göğüs dolgu enjeksiyonunda göğüsleri büyütmek için hyalüronik asit dolgu malzemesi enjekte edilir. Bu sayede göğüslerin hacim kazanması sağlanır. Çok kısa süren bu uygulamanın sonuçları hemen görülür hale gelir. Hasta aynı gün normal hayatına dolgun göğüsler ile devam edebilir. Bu işlemde dolgu malzemesi olarak hyalüronik asidin tercih edilmesinin birçok sebebi var. Hyalüronik asit dolgu enjeksiyonu vücudun doğal yapısında da bulanan bir bileşiktir. Bu nedenle son derecede güvenilir bir malzemedir.

göğüs

GÖĞÜS DOLGUSUNUN DAYANIKLILIĞI NE KADAR SÜRER?

Kullanılan dolgu malzemesinin kalitesine bağlı olarak hyalüronik asit dolgusunun etkisi 18 ay hatta 2 yıl kadar sürebilir. Göğsün hacim kaybetmeye başlamasına göre dolgu enjeksiyonunun süresi hasta tarafından belirlenir.

GÖĞÜS DOLGUSU KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Göğüslerinin doğal yapısı küçük olan kadınlar. Göğüs dokusunun altına enjekte edilen dolgu malzemesi ile daha hacimli göğüslere sahip olabilirler. Eğer bir miktar göğüs dokusu varsa, dolgu enjeksiyonun etkisi daha belirgin olur. Doğum yapmış kadınlarda, gebelik ve emzirme sürecinin ardından doğal göğüs dokusunun kaybedilmesi ile hacim kaybı da yaşayabilirler. Hatta sarkmalar da oluşabilir.

Dolgu enjeksiyonu ile özellikle göğsün üst kısımlarına hacim kazandırılabilir. Eğer tekrar doğum yapmayı düşünüyorlarsa kalıcı meme estetiği yaptırıncaya kadar göğüslerde düzelme sağlanabilir. Makul büyüklükte olduğu halde daha fazla dolgunluk isteyen kadınlar da dolgu enjeksiyonundan faydalanabilir.

 göğüs 

GÖĞÜS DOLGUSU HERKES İÇİN UYGUN DEĞİLDİR

Göğüs dokusu neredeyse hiç olmayan ya da aşırı sarkık göğüslere sahip olan kadınlar için dolgu enjeksiyonu tekniği uygun değildir. Her iki durumda da dolgu malzemesi göğüste hedeflenen sonucu sağlamaz. Bu durumdaki kadınlar için meme implantı çok daha uygun olur. Hangi tekniğin sizin için çok daha uygun olduğunu öğrenmek için alanında uzman bir estetik cerrahtan kendinize özel bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

Yayın tarihi: 22.11.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.