Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

DİZ VE BACAK ESTETİĞİNDE AMELİYATSIZ UYGULAMALAR

Diz ve bacak estetiğinde ameliyatsız uygulamalar
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Emine Özge Ayabakan’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

30.05.2016 - 10:04 | Son Güncelleme:

Diz çevresi estetiğinde işlemin ortalama yarım saat sürdüğünü söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Emine Özge Ayabakan, diz ve bacak estetiğinde yapılabilecek ameliyatsız uygulamaları anlattı…

Diz kapağı kemiğinin kendine özgü zarif bir şekli vardır. Bu şeklin yağlarla örtülmüş olması bu zarafeti yok eder.

Güzel ve bakımlı bir kadın olmak için sadece yüz ve cilt güzelliği yeterli değil. Birçok kadının şikâyetçi olduğu dizlerin kaba ve çıkık görünümü, oluşan sarkma ve biriken yağ dokusu, bacağı çirkin gösterebilir.

bacak

Egzersizlerle ile giderilemeyen bu görüntü yarım saatte ameliyatsız, basit ve ağrısız işlemlerle düzeltilebilir.

UZUN SÜRELİ VE ETKİLİDİR

Diz estetiği kaba ve çıkık görünümü düzeltmek ve diz üstünde oluşan buruşuk görünümü giderme tekniklerini kapsar. Diz içi ve diz altı yağ dokusu lipolazer ile uzaklaştırılabilir. Diz bölgesinde ciltte sarkma eğilimi olması halinde Lazer ya da radyo frekans eşliğinde PRP ve mezoterapi uygulamaları ile ciltte sıkılaşma sağlanır. Hyalüronik asit dolgular ile bacak iç yüzündeki düzensizlikler giderilebilmektedir. Yağ enjeksiyonu sonrası 6 ay ile 1 yıl içinde yağ dokusunda erime olabilmektedir. Uzun süre etkili dolgu uygulamaları yağ enjeksiyonlarına göre daha kalıcı, uzun süreli ve etkilidir.

UYGULAMADAN SONRA GÜNLÜK YAŞAMA DÖNÜLÜR

Kaba, çıkık diz kapağı görünümü iki hafta içinde sıkılaşarak küçülür, toparlanır. Diz etrafındaki ve özellikle de iç yan kısmındaki yağ dokusu lipolazer ile uzaklaştırılır. Diz bölgesindeki buruşuk cilt görünümünü Radyofrekans - Fraksiyonel lazer ile sıkılaştırılır. Diz üstü cildine hyalüronik asit, iple asma yöntemi, cilt gençleştirme faktörleri ve vitamin kombinasyonlarının enjeksiyonu ile ciltte sıkılaşma ve dolgunluk başlar. Uygulamadan hemen sonra günlük yaşama, işe geri dönülebilir.

 diz 

İŞLEM ORTALAMA YARIM SAAT SÜRER

Diz çevresi estetiğinde işlem ortalama yarım saat sürer. İşlemden sonra kişi evine gidebilir. Normal yaşamına devam eder. Bacak ve diz estetiğinde lipolazer ile şekillendirme yapılırsa tekrarı gerekmez.

Diz ve dirseklerinizdeki sert oluşum için evde doğal bakımlar yapabiliriz; badem yağı ve limon suyu karışımı ile rengi açılarak, pürüzsüz bir deri sağlanabilir.

Dr. Emine Özge Ayabakan  

Yayın tarihi: 30.05.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.