Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BURUN ESTETİĞİ YAŞAM KALİTESİNİ DEĞİŞTİRİYOR

Burun estetiği yaşam kalitesini değiştiriyor
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Güncel Öztürk’ün YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

İnsan Heykeltraşı Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
UZMANA SOR
 
 

06.09.2016 - 12:19 | Son Güncelleme:

Estetik operasyonlar arasında kişinin yaşam kalitesini en fazla burun estetiği operasyonları değiştiriyor. Estetik, Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, burun estetiğinin yaşam kalitesini nasıl artırdığını anlatıyor.

Burun estetiği operasyonları kadın erkek herkes tarafından estetik cerrahide en fazla talep edilen ameliyattır. Burun estetiği sadece estetik açıdan güzel görünmek için değil, aynı zamanda sağlıklı nefes alma ve kaliteli uyku uyuma imkanı da sunar. Burundaki yapısal bozukluklar, deformiteler ya da deviasyon problemleri kişide sadece estetik sorunlara yol açmaz. Aynı zamanda solunum ve uyku apnesi gibi sorunlara da sebep olur. Burun estetiği ile kişiler hem estetik sorunlarından kurtularak öz güven kazanırlar hem de sağlıklı nefes alıp uyuyarak psikolojik ve fiziksel açıdan çok daha sağlıklı hale gelirler.

PSİKOLOJİYİ OLUMLU YÖNDE ETKİLİYOR

burun estetiği

Burun estetiğinin hem kadınlar hem de erkekler üzerinde etkisi çok fazla. Yüzün geneli ile uyumlu bir estetik, kadında feminen görünümü sağlarken erkeklerde ise daha erkeksi bir görünümü destekler. Her iki açıdan da kişilerin öz güvenini, sosyal hayatını ve psikolojisini olumlu yönde etkilemektedir. Fiziksel görünümünün verdiği öz güvenin yanı sıra düzenli uyku, sağlıklı nefes alma da vücudun daha sağlıklı bir hale gelmesine yardımcı olur.

İYİLEŞME SÜRECİ ARTIK ÇOK KISA

burun estetiği

Rinoplasti ameliyatları günümüzde kırmadan ve dikiş gerektirmeyen teknikler ile artık çok daha zahmetsiz. Üstelik artık nefes almayı engelleyen alçı ve tampon kullanımına da gerek yok. Kapalı teknik ile burun içinden girilebilir. Kırmadan burundaki kemik problemleri törpülenebilir. Ardından nefes almayı kolaylaştıran ince bir bant ve atel kullanılır. Bu sayede yüzde morarma ve ödem oluşma riski düşer. Görünen bir dikiş izi olmaz. Bir iki günlük bir iyileşme süreci yeterli olur. Burnun yeni şekli daha çabuk ortaya çıkar.

BURUN ŞEKLİNE ÖNCEDEN KARAR VERİLİYOR

burun estetiği

Burun estetiği kişilerin yaşam kalitesinin artmasını sağlayan hem fiziksel hem de psikolojik açıdan çok sayıda fayda sunan bir operasyondur. Estetik operasyonların eskiye göre daha hassas yöntemler ile gerçekleştirilebilmesi iyileşme sürecini hasta açısından daha az zahmetli hale getiriyor. Yeni burnun tasarımı ise 3D simülasyon cihazları ile ameliyattan önce kişinin kendi görüntüleri üzerinden tasarlanabiliyor. Böylece hastaların ameliyattan sonra nasıl bir buruna sahip olacakları kaygısı da ortadan kaldırılabiliyor. Günümüzde estetik cerrahinin sunduğu teknikler ile burun estetiği operasyonları çok daha konforlu bir şekilde yapılabiliyor.

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

Yayın tarihi: 06.09.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.