Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BOTOKS, ETKİSİNİ HEMEN GÖSTERİR Mİ?

Botoks, etkisini hemen gösterir mi?
2 PAYLAŞIM
 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Güncel Öztürk’ün YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

İnsan Heykeltraşı Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
UZMANA SOR
 
 

26.03.2015 - 12:40 | Son Güncelleme:

Kırışıklığı engellemek ya da var olan kırışıklıklardan kurtulmak istiyorsanız botoks uygulamasıyla daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Cildinizin kırışmasını engellemek ya da var olan kırışıklıklardan kurtulmak mı istiyorsunuz? Kulaktan dolma bilgilerle yanlış tedavi olmayın. Tıptaki gelişmeler her geçen gün insanlığa en yeni teknolojileri sunuyor. Botoks da bu imkanların en başında geliyor.

Botoks nasıl etki eder?

Botoks, kasların geçici olarak hareketini engeller. Botoks uygulaması nedeniyle hareket edemeyen kas bölgesinde, kasların sebep olduğu kırışıklık ve sarkmalar düzelir. Bu etki ortalama 3-6 ay sürer.

Botoks hangi bölgelere uygulanır?

 • Yaşlılık belirtisi olan kaz ayaklarına
 • Göz çevresi kırışıklıklarına
 • Alın ve kaş arası mimik kırışıklıklarına
 • Dudak çevresi kırışıklıklarına
 • Boyun bölgesi kırışıklıklarına
 • Yanak sarkmalarına
 • Koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanına (terlemeler söz konusuysa)

Botoks ne zaman yaptırılmalıdır?

Eğer göz çevreniz genç yaştan itibaren gülerken kırışıyorsa, konuşurken veya bir şey okurken sürekli kaş çatma hareketi yapıyorsanız, alın çizgileriniz çok belirginse, kaşınız düşükse, yüzünüzde sarkmalar başladıysa botoks yaptırabilirsiniz.

Botoks için uygun aday mısınız?

Botoks uygulamasında en iyi uygulama sonuçları 25-65 yaş arasında alınır. 65 yaş üzerindeki kişilerde mimik çizgileri dinlenme halinde bile belirgindir. Bu yaşlarda cilt gerdirme ameliyatları botoks tedavisine göre daha faydalı sonuçlar verir.

Botoks etkisini hemen gösterir mi?

Botoks tedavisinin sonuçları 3-15 gün içinde ortaya çıkar. Tedavinin etkinlik süresi 4-6 ay devam edebilir. Tekrar edilen seanslarla tedavinin etkinlik süresi uzar. Botoksun etkisi uygulandığı alanlarda ortaya çıkar. Bu görünümü devam ettirmek için botoks uygulaması gerekir. Tekrarlayan uygulamalarla tedavi sıklığı azalır.

Yayın tarihi: 26.03.2015
2 PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.