Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ANNELİK ESTETİĞİ İLE FİT GÖRÜNTÜNÜZE KAVUŞUN!

Annelik estetiği ile fit görüntünüze kavuşun!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
13.05.2015 - 10:00 | Son Güncelleme:

En sık uygulanan kombinasyon memelerin toparlanması, liposuction ve karın germedir.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, annelik estetiği hakkında merak edilenleri yanıtladı.

Annelik estetiği nedir?

Bayanların doğum sonrası vücutlarında oluşan değişimlerin, kombine cerrahi işlemler ile tek seansta düzeltilebilmesi işlemidir. Annelik estetiği kişiye özel tasarlanır. En sık uygulanan kombinasyon memelerin toparlanması, karın germe ve liposuction işleminin birlikte yapılmasıdır.

Annelik estetiği kimlere yapılır?

Doğum, emzirme ve aşırı kilo değişiklikleri sonrası memelerin içlerinin boşaldığı, sarktığı ve aynı zamanda karın kaslarında ve cildinde gevşemeleri ve çatlakları olan, bazı alanlarda da bölgesel yağlanmaları olan bayan hastalara uygulanır. Ayrıca doğumdan önce fit bir vücuda sahip olup doğumdan sonra eski vücutlarına dönmek isteyen hastalar da uygun adaylardır.

Ameliyat öncesi neler yapılmalıdır?

Tüm estetik cerrahi operasyonlarında olduğu gibi bu ameliyat öncesinde de kişi eğer kullanıyorsa sigarayı ameliyattan 2 hafta önce ve ameliyattan 2 hafta sonra olmak üzere bırakmalıdır. Kan sulandırıcı ilaç kullanımı varsa en az 10 gün öncesinden bırakılmalıdır. Sürekli aldığı başka ilaçlar veya vitamin hapları var ise mutlaka 1 hafta öncesinden kesilmelidir. Bunların dışında farklı bir durum mevcutsa yine hastanın doktorunu bilgilendirmesi gerekir.

Ameliyat tekniği nasıldır?

Annelik estetiği kişiye özel tasarlanır. Genel anestezi altında kombinasyonlar şeklinde yapılabilen, işlemlere bağlı olarak 3- 5 saat arası sürebilen operasyonlardır. Memelere küçültme, dikleştirme ya da büyütme yapılabilir. Karın cildindeki sarkıklığa bağlı olarak mini ya da tam karın germe uygulanabilir. Bölgesel yağlanma olan alanlara liposuction ile şekillendirme yapılabilir. İstenilen yerler inceltilebilir veya dolgunlaştırılabilir.

Ameliyattan sonra iyileşme süreci nasıldır?

Hastalar genellikle 1 ya da 2 gün hastanede takip edilir. Hastalar operasyon günü yürümeye başlarlar. İşlemlere yönelik sutyen ve korse giyilmesi gerekir. Bu korse ve sutyeni 3 hafta kullanmaları gerekir. 2. günde banyo yapabilirler. Birkaç günlük dinlenme sonrası hastalar günlük hayatlarına dönebilirler. İlk 6 hafta ağır spor aktiviteleri önerilmez.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Haytoğlu

plastik cerrahi

doktorsitesi.com 'a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.
Yayın tarihi: 13.05.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.