Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

30 DAKİKADA AMELİYATSIZ GÜZELLİK!

30 dakikada ameliyatsız güzellik!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Neslihan Dolar’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

26.07.2014 - 11:00 | Son Güncelleme:

Etkisi yaklaşık 2 yıl süren bu yöntem ile gençleşmek artık çok kolay.

Lokal anestezi ile ağrısız ve acısız 30 dakikada gerçekleştirilen, kalıcılığı 2 yıla yayılan bu yöntem sonrası hastaların hayatlarına kaldıkları yerden devam edebildiğini belirten Dermatolog Dr. Neslihan Dolar, ip ile yüz germe yöntemi hakkında önemli bilgiler verdi.

İple yüz germe, cildinde gençlik ve gerginliği her yaşta hissetmek isteyenler kadar doktorlar arasında da son derece popüler. Cerrahi iplerle yapılan ameliyatsız yüz germe yöntemini, PRP (trombositten zenginleştirilmiş plazma) ile birleştirerek çifte gençleşme etkisi sağlanıyor.

Ağrısız gençleşmek mümkün mü?

Türkiye’de bir yıldır uygulanan bu yöntemde kullanılan cerrahi iplerin tercih edilme nedeni, vücutta doğal olarak 6 haftada erimesi ve alerjik reaksiyona neden olmaması. Dermatolojide bu iplerin minik iğneler yardımıyla uygulandığını söyleyen Dr. Dolar, “Cilt altına lokal anestezi uyguluyor, ağrısız sancısız çok ince iplerle cilt altına giriyoruz. İğneleri çektikten sonra ipin ciltte kaldırma etkisi, 6 haftalık erime süresi boyunca devam ediyor ve ipleri kolajenlerimiz sarmalayarak lifting (kaldırma) etkisi yapıyor. Böylece doğal mekanizmayı harekete geçiriyor, ciltte kaldırmayı ve gergin görünümü elde ediyoruz. Sonuçlar oldukça yüz güldürücü.” dedi.

Etkisi 2 yıl boyunca sürüyor

İple yüz gerdirme yöntemi cilt sarkmalarında, yüz ovalinin toparlanmasında, kaş kaldırmada, burun kenarı kırışıklıklarında, boyun bölgesi sarkmalarında, popo kaldırmada ve kol içi sarkmalarında etkili bir yöntem. 30 dakikada tamamlanan ameliyatsız iple yüz gerdirme hastalar için de konforlu bir seçim. İşlem sonrası günlük hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. İple yüz gerdirmenin kalıcılığı yaklaşık 2 yıl sürüyor. 

Yayın tarihi: 26.07.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.