Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

2015 YAZ ESTETİĞİ TRENDLERİ

2015 yaz estetiği trendleri
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Tayfun Türkaslan’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Doğal ve Yakışan Estetik Estetik ve Plastik Cerrah Doç. Dr.
 
 

14.05.2015 - 10:00 | Son Güncelleme:

Yeni yöntemler kadınları hızlı ve kolay şekilde istedikleri şekle sokmaya devam ediyor. Dr.Tayfun Türkaslan, 2015 yaz estetiklerini anlattı.

Kadınların göğsünü kabartacak, bakışlarını canlandıracak, 15 yaş gençleştirecek ve kadınsı kıvrımlarını ortaya çıkaracak estetik trendler bu yaza damgasını vuracak. Plastik ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Tayfun Türkaslan, 2015 yaz estetiği trendlerini anlattı. 

Gıdı estetiği: 15 yaş gençleşin

Gıdı, çeneden boyuna kadar olan kısımdır. Vücudun en ince kası bu bölgede yer alır ve mimikleri destekler. Gıdı estetiği 40’lı yaşlardan itibaren ortaya çıkar. Erkeklere göre hassas cilde sahip kadınlarda daha fazla görülür. Makyaj ile kapatılamaz ve kişiyi daha yaşlı gösterir.

İdeal gıdı tanımı: Karşıdan bakıldığında gıdı görülmemeli. Gıdı ile çene düz bir çizgide olmalı.

Nedenleri: Çenenin küçük olması, genetik yatkınlık, fazla kilo, sık diyet yapmak, yaşlanma ve yer çekimi gıdı sarkmasının başlıca nedenleridir.

Gıdı gençleştirme operasyonları: Gıdıya yönelik estetik operasyonlar, yüz estetiği uygulamaları arasında en etkili sonuç alınan işlemler arasındadır. Kişiyi 5 ila 15 yaş genç bir görünüme kavuşturur. En etkili gıdı tedavi takvimi, sarkmanın başladığı dönemdir. Sarkma henüz belirmeye başlamışsa lazer lipoliz yöntemiyle, ileri düzeyde sarkmanın varlığında klasik gıdı germe operasyonuyla mükemmel sonuçlar elde edilmektedir. 

Yayın tarihi: 14.05.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.