Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

2011 YILININ SAÇ KESİM MODASI

2011 Yılının Saç Kesim Modası
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
01.03.2011 - 12:45 | Son Güncelleme:

2011'de hangi saç kesimleri moda?

Her yıl moda olan kıyafetler kadar saç stilleri de değişime uğruyor. İşte, 2011 yılının saç modasını yakından takip etmek isteyenlere, saç kesimi hakkında bilgiler…

“Moda, hayatı güzelleştiren ve aynı müzik gibi yaşama keyif katan popüler bir tasarım birikimidir” diyen Tasarım ve Renk Koordinatörü Orhan Bademli, 2011 yılının saç modası hakkında bilgiler veriyor.

Uzun Saç mı Kısa Saç mı Moda?

2011 yaz saç kesim modellerinde hacimler ve volümler çocuksu görünümün habercisi niteliğinde. Küt ama üst boy uçlarda, enerji boyutları yüksek olan katlar, farklı kullanılabilen oyuncu perçemler bu sezona damgasını vuruyor. Uzun saç modellerinde ise doğal görünüm saç uç boylarında kişiye özel hafif dalgalı hareketler tercihe diliyor.

Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Saç kesiminde ve renginde değişiklik isteyenler için uygun gördüğümüz yöntem ise şöyle: Kişinin aynayla arasındaki saç ile ilgili duygularını dinliyor ve bu yorumlarından yola çıkarak saç hakkındaki bilgilerini belirlemek.

Örneğin; verdiğimiz saç model kataloglarından beğendiği veya beğenmediği saçlar ile ne tür modeller ve bu modelleri seçerken resimlerde öncelikle nelerden etkilenmiş diye bakıyoruz. Giyim tarzından mı, dekoltesinden mi, pozundan mı, saç renginden mi yoksa yalnız saç modelinden mi?

Kişilerin kemik yapısı, enerji boyutları, mevsimleri, duygusal durumları, onlarla kurduğumuz iletişim esnasında en büyük rolleri üstleniyor.

Kesim tercihini kişinin kare, oval ya da yuvarlak yüz şekli belirlediği gibi enerjisi de etkiliyor. Örneğin; gökyüzü enerjisine sahip yüzler, medium ve yeryüzü enerjisine sahip yüzler olarak ayrılabiliyor. Ayrıca iç yüz, dış yüz ve baş büyüklüklerini dikkate alarak ve saçı kesmeden önce, kişinin düşüncelerini de almak gerekiyor.

Saç Rengi Nasıl Belirleniyor?

Kişilerin ten renkleri, ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış diye mevsimleri temsil ediyor. Burada küçük testlerle kişilere temsil ettikleri renk dokularını anlatmak gerekiyor.

Modayı takip eden bir renklendirme uzmanı, değişime hazır olmalı, risk almalı ve yenilikleri denemelidir. Hatta yeni fikirlere açık olmalı, müşterilerine yeni renkleri saptayarak açıklayabilmeli, kişiye özel paylaşımcı olabilmelidir.  

Yayın tarihi: 01.03.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (9)

kum kahvesi bakır tonlarıda çok görüyorum bayanlarda bu sene moda olsa gerek

22.03.2011 11:31:50 leyla altun

yeniliğe her zaman açığım ama uzun saç hep tercihimdir sıcaklarda pek çekilmesede :)

21.03.2011 13:50:22 leyla altun
9 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER