Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

OFİSLERİMİZE SİHİRLİ BİR DOKUNUŞ

Ofislerimize Sihirli Bir Dokunuş
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Selim Yuhay’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

10.02.2011 - 10:00 | Son Güncelleme:

İş yeriniz için dekorasyon önerileri...

Artık iş yerlerimizde de en az evimiz kadar rahat olmak ve kendimizi bulmak istiyoruz. Böylece daha rahat düşünebilmekte ve bazı işleri daha kısa sürede sonuca ulaştırmaktayız. İş yerlerinde de daha rahat bir ortam yaratmanın yolu yine kendi içimizdekini ortama yansıtmaktan geçiyor. Bir şekilde içimizdeki enerjiyi ortamdaki eşyalara ve dekorasyona aktarmanın değişik noktalarını bulabiliriz.

İş yerlerinde dekorasyon deyince bunu çok yönlü ele almak gerekir. İş yerinin faaliyet alanına, ofisin büyüklüğüne göre değişkenleri artırabiliriz. İş yerindeki dekorasyon tabi ki, önceden belirlenecek bir konseptin etrafında yapılacaktır ve her çalışanın arzusuna ve beğenisine göre şekillenmesi mümkün değildir. Ancak bizler de birey olarak kendi çalışma alanlarımıza genel dekorasyonuna aykırı olmayacak bir şekilde katkıda bulunabiliriz.

Eğer çalıştığımız ortamda kapalı bir ofis alanına sahipsek kendimizi yansıtmamız daha kolay olacaktır. Masamızın üstündeki bir köşeyi kendi beğenimize göre şekillendirebiliriz. Yine aynı şekilde ofisin içindeki bir dolabı veya sehpayı kendi beğenimize göre seçebiliriz veya üzerindeki aksesuarları kendimiz şekillendirebiliriz. Çalışma alanımızda bir müzik çalar ve benzeri bulunan teknolojik aletleri de kendi zevkimize göre seçme imkanımız olabilmektedir bazen. Yine ofisimize koyacağımız kitap ve dergiler için özel bir dolabı kendi beğenimize uygun bir renkte seçebilir veya o renkte boyatabiliriz. Ofiste yapacağımız bu ufak değişiklikler bile bize kendimizi daha rahat hissettirecektir.

Açık Ofislerde Neler Yapılabilir?

Eğer çalıştığımız ofis kapalı bir alanda değilse veya başka çalışma arkadaşlarıyla aynı alanı paylaşıyorsak o zaman herkes kendi belirleyeceği bir alanı kendine özel bir hale getirebilir başkalarını da engellemeyecek bir şekilde tabi. Küçük camlı bölmeler, çerçeveler, bardaklar, not kağıtları ve daha bir çoğunu bulabileceğiniz aksesuarlar uygun olabilir bunun için.


Aslında yalnız iş yerimizde değil evde de herkesin kendine özel ve dokunulmaz bir alanı olmalıdır benim fikrime göre. Bu alanlar kişilere ait olma duygusu ve bireysel olarak önemli olma hissi vererek kişinin kendini değerli ve önemli hissetmesini sağlamaktadır. Yalnız anne, babalar ve evdeki diğer yetişkin kişiler için değil her yaştan kişi için kişinin yaşına uygun bir özel alana sahip olması güzel ve önemli bir duygudur.

Bunu sağlamak için yapmanız gereken çok özel şeyler de yok aslında. Evlerde belirleyeceğiniz size özel alanların kimse tarafından bozulmayacağını, belki başlarınca dokunulmayacağını sağladıktan sonra bu alanlarda herkes evin kuralını bozmadan özgürce dekorasyonunu, şekil ve renkleri belirleyebilmeli ve istediği zaman değişiklik yapma hakkına da sahip olmalıdır.

Mimar Selim Yuhay

Yayın tarihi: 10.02.2011
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.