Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

MUTFAKLARA BEBEKSİ DOKUNUŞ

Mutfaklara Bebeksi Dokunuş
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Sabri Yurdakul’un YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

UZMANA SOR
 
 

05.11.2010 - 11:29 | Son Güncelleme:

Mutfaklarımızda yeni doğacak bebişlerimiz için ne gibi değişiklikler yapabiliriz?

Mutfaklarımızda yeni doğacak bebişlerimiz için ne gibi değişiklikler yapabiliriz? Nelere daha çok ihtiyaç duyabiliriz? Bebeklerimiz büyüdükçe mutfakta ne gibi koruyucu önlemler alabiliriz? 

Öncelikle yeni doğacak bebeklerimiz için mutfak tezgahında biraz yer ayırmalıyız. Onlara biberon ve emziklerini sterilize edeceğimiz özel aletler için bir köşe ayırmalıyız. Yine bebeğimiz büyüdükçe biberonlarını ısıtacağımız bir ısıtıcıya, yoğurt yapma makinesine ve bebek maması hazırlayıcısına ihtiyaç duyabiliriz. Bunlar için özel bir köşe, özel sünger ve temizlik malzemeleri hazırlamalıyız. Bu aletler kirlendikçe onları özel olarak yıkamalıyız. Bu yıkama işlemi için özel bir alan yaratmalıyız.

Yine mutfağımızın uygun bir köşesine bebeğimizin mama sandalyesini yerleştirmeliyiz ve bu mama sandalyesini mümkün olduğu kadar hijyenik koşullarda tutmalıyız. Genellikle kumaş kaplı mama sandalyeleri maalesef bir süre sonra temiz olma özelliklerini bile tamamıyla kaybederek yalnız bir toz yuvası haline gelmektedir. Plastik mama sandalyeleri bu konuda daha iyi olmakta ancak onlar da bebek tam olarak oturmaya başladıktan sonra yani bir yaşından önce kullanılamamaktadır.

Bu arada bebeğimiz büyüyüp emekledikçe mutfak çekmecelerine koruyucu takmalı, kenar ve köşelere dikkat etmeli, sivri şeyleri kapalı kapıların ardında tutmalı, deterjanları kilitli dolaplara koymayı kesinlikle ihmal etmemeliyiz.

Mimar Selim Yuhay 

Yayın tarihi: 05.11.2010
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.