Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

MİMAR SELİM YUHAY’DAN DEKORASYON ÖNERİLERİ

Mimar Selim Yuhay’dan dekorasyon önerileri
PAYLAŞIM
 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Selim Yuhay’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

31.03.2014 - 12:50 | Son Güncelleme:

Çocuk odalarına mobilya alırken nelere dikkat etmeli?

Bebekler sandığınızdan çabuk büyüyorlar. Bu yüzden çocuk odalarında sürekli yeni düzenleme yapmanız gerekiyor. Mimar Selim Yuhay, çocuk odaları için dekorasyon önerilerinde bulundu.

 • Bebeğiniz büyüdükçe yatağı küçük gelmeye başlar. Şimdilerde satılan hemen hemen tüm yataklar büyüyen bebeklere göre büyüme özelliğine sahip, bu tür yataklar tercih edin.
 • Başta sayılı oyuncakları olan bebeğinize herkes birer, ikişer oyuncak getirdiği için oyuncaklar hiçbir yere sığmaz. Oyuncakları saklamak için eskiden bebek bezlerini koyduğunuz çekmece, sepet veya kutulardan yararlanabilirsiniz.
 • Bebeklik yıllarında kesinlikle aklınıza gelemeyecek bir mobilya: Çalışma masası. Bebeğiniz çabucak büyüyecek ve ilk parmak baskılarını yapmak için bir masaya ihtiyaç duyacak.
 • Büyüyen bebeğiniz için mutlaka bir kitaplığa ihtiyacınız olacaktır. Onun için de odada yeni bir kitaplığı duvara monte veya ankastre şeklinde yaptırtmanız gerekir.
 • Bebek odalarında önemli bir diğer konu da aydınlatmadır. Aydınlatma armatürleri, dikkat çekici olmalı, aynı zamanda da göz sağlığına uygun seçilmelidir. Mutlaka sarı ışık seçilmelidir.
 • Bebeğinizin uykularının düzene girmesini, gündüz-gecenin ayırımına varmasını ve odanın yeterince gün ışığından yararlanması için perdeler çok önemli. Perde seçiminde zevkinizin yanı sıra fonksiyonellik de büyük önem taşımaktadır. Bu önemi doğru kullanmak için stor perde kullanmak isterseniz koyu renk olanlarından seçebilirsiniz. Böylece güneş ışığının odaya girmesini kesin ve net olarak kesebilirsiniz. Pencerenizin yanlarını ve üstünü rengarenk kumaşlarla süsleyebilirsiniz. 
Yayın tarihi: 31.03.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.