Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BEBEĞİNİZE HAZIRLAYACAĞINIZ BİR ODANIZ YOKSA…

Bebeğinize Hazırlayacağınız Bir Odanız Yoksa…
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
17.09.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

Bebeğiniz için hazırladığınız bir oda yoksa bu öneriler size yardımcı olabilir.

Bazen zorluklar yüzünden bebeğimiz için bir oda hazırlamamız mümkün olmayabilir. Bazen de evimizdeki mevcut çalışma odasına özellikle ihtiyaç duyarız ve ondan vaz geçmek istemeyiz. Peki, bu durumda neler yapabiliriz?

Bu durumda yapabileceğimiz kendi odamızda yeni bebeğimiz için bir köşe hazırlayabiliriz . Tabii ki, bu köşede olmazsa olmazlar bebek yatağı, bir alt değiştirme ünitesi ve emzirme koltuğu.

Bebeğin kıyafetlerini geçici bir süre için sizin dolabınızdaki bir çekmeceye koyabilirsiniz. Bebek yatakları da boy boy ve çeşit çeşit şu aralar. Bir çok bebek oyuncak veya kıyafet mağazasında gözüme çarpan park yataklar çok sağlıklı olmasa da evde çok fazla yer kaplamıyorlar. Bir noktadan diğerine de kolayca taşındığı için son günlerde birçok annenin tercihi durumunda. Ancak yine tahta gibi sağlıklı olmayacaktır. Bunu da aklınızda bulundurun derim ben.

Bunun yanı sıra emzirme koltuğu alırken güzel güzel zaman ayırın. Almak istediğiniz koltuk sizin koltuğunuz. Onu başka birinin beğenmesine gerek yok. Siz rahat ediyorsanız problem olmaz zaten .Emzirme koltuğunda en önemli özellik bu olmalı bence.

Alt değişitirme ünitesi de çok yer kaplamamalı. Mümkün olduğunca odadaki varlığı hissedilmemeli bence. Bu konuda da çok seçenekleriniz var.

Mimar Selim Yuhay

Yayın tarihi: 17.09.2010
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

bende aynen bu şekilde yaptım ayrı bi köşeyi bebegime ayrıdım odamda

20.03.2011 11:17:20 gülşah kaplan