Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SABANCI MÜZESİ’NDEN ÇOCUKLARA MÜJDE!

Sabancı Müzesi’nden Çocuklara Müjde!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Yarıyıl tatili hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.

Tatilini ilginç deneyimler yaşayarak ve keyifle geçirmek isteyen çocuklar, bu yıl soluğu Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde alacak.

Matematik, müzik ve resim gibi alanlarda düzenlenen birbirinden eğlenceli etkinliklerle çocuklara faydalı ve keyifli bir tatil vaat eden Sabancı Müzesi’nde, iki hafta sürecek 3 farklı atölye programı düzenleniyor.

Sanat ve Matematiğin Muhteşem Uyumu

Çocuklar, hala devam eden “Ağa Han Müzesi Hazineleri” sergisinin yepyeni bir gözle gezileceği atölyede, sanat ve matematik arasındaki ilişkiyi keşfedecek ve öğrendiklerini pekiştirecek. 8-10 yaş grubu çocuklara yönelik çalışmada, sayıların doğuşu, geometrik şekillerle simetri uygulaması, sayı dizileri ve örüntü, ifade dili olarak matematik konularına odaklanılacak. Atölyenin danışmanlığını, matematik ve genel yetenek uygulamalarında tecrübeli Ebru Ataca yürütecek.

Günler: 1 Şubat, 4 Şubat, 8 Şubat ve 11 Şubat 2011
Saatler: 11:.00 – 13:00

Müzik Ruhun Gıdası

Neşeli atölye, 5-7 yaş grubu çocuklara müziğin yaşamdaki yerini, çağlar boyunca tarihini, enstrümanların ruhunu öğretip, beden perküsyonu ve dansla eğlendirecek. Etkinlik, İTÜ Devlet Konservatuvarı mezunu, Junior Chamber’in düzenlediği yarışmada “İnsan Hakları, Çocuklar ve Dünya Barışına Katkı” alanında ulusal birincilik ödülüne sahip Yeşim Altınay tarafından yürütülecek.

Günler: 2 Şubat, 9 Şubat 2011
Saatler: 11:00 – 13:00

Resimlerin İngilizcesi

Etkinlikte, 9-11 yaş arası çocuklar, müzeyi ressam gözüyle gezecek ve resmin ABC’sini İngilizce olarak öğrenecek. Çocukları sanat ve yabancı dil açısından zenginleştirecek atölye, lisans ve lisansüstü öğrenimini Paris’te Sorbonne Üniversitesi’nde tamamlayan Cengiz Özer tarafından yürütülecek.

Günler: 3 Şubat, 10 Şubat 2011
Saatler: 11:00 – 13:00

Bilgi ve kayıt için:
(0212) 277 22 00 / 137-134
 

Yayın tarihi: 29.01.2011
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
  
Mavi yumurta diğer yumurtalardan daha mı faydalı?yeniAilenizin DiyetisyeniM. Turgay Köse

Mavi yumurta diğer yumurtalardan daha mı faydalı?

Mavi yumurta nedir? Mavi yumurtanın diğer yumurtalardan farkı nedir? Mavi yumurtanın faydaları nelerdir?Devamı >
Sivilceli cilde nasıl makyaj yapılır?yeniGüzellik SırlarıYasemin Fatih Amato

Sivilceli cilde nasıl makyaj yapılır?

Sivilceleri sıkmak ve kaşımak cilde kalıcı hasar verir. Sivilce oluşumunu önlemek için tüketilen besinleri de gözden geçirmek gerekir. Çikolata, dondurma, şekerleme gibi yiyicekler sivilce oluşumunu hızlandırır.Devamı >
Doğum kilolarını böyle verin!Sağlam Kafa Sağlam VücutAyfer Sağlam

Doğum kilolarını böyle verin!

Doğum sonrası kilolarından kurtulmak isteyen anneler, çocuğu ile spor yapmak isteyen anneler ‘Puset egzersizleri’ tam sizin için.Devamı >
Kendine yeten çocuklar yetiştirmekPusulaSerap Duygulu

Kendine yeten çocuklar yetiştirmek

Dünyaya bin bir hevesle ve umutla getirdiğiniz çocuğunuzun iyi bir insan olması, vicdan sahibi olması, kendi ayakları üzerinde durması sizin elinizde.Devamı >