Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

OTİZMLİ BİREYLER, SESLERİNİ DÜNYAYA DUYURUYOR!

Otizmli bireyler, seslerini dünyaya duyuruyor!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

2 Nisan Perşembe günü Dünya Otizm Farkındalık Günü ile başlayan Otizm Farkındalık Ayı’nda, otizmli bireylerin eşsiz tecrübelerinin topluma kattığı değerleri kutluyoruz. Muhteşem uygulamalar öğrenmelerine, oyun oynamalarına ve iletişim kurmalarına yardımcı oluyor.

CDC’ye göre ABD’deki 68 çocuktan birinde otizm spektrum bozukluğu (ASD) var. 2010 yılında iPad’i piyasa sunduğumuzdan bu yana, birçok ebeveyn, çocuk, yetişkin ve terapistten iPad’in Otistik kişiler için mükemmel bir iletişim aracı olduğunu duyduk. 

Daha da dokunaklısıysa, ebeveynlerin, terapistlerin ve otizmli kişilere yardımcı olacak muhteşem uygulamalar yaratan uygulama geliştiricilerin aktardığı kişisel hikayeler. Bu kaynaklardan bazılarını sizinle paylaşmak istedik. Bu önemli konuyu sizin de değerlendirmek isteyebileceğinizi düşündük.

APPLE STORE’LARDA YENİ OKUL GEZİSİ

Apple Store’lar Nisan ayından itibaren müzik dünyasının kapılarını herkese açan, iPad’e yönelik güçlü, eğlenceli ve birleştirici bir müzik arayüzüyle iki yeni Okul Gezisi oturumunu dünya genelinde sunmaya başlayacak: Skoog ile Öykü Zamanı ve Skoog ile Müzik Coşkusu. Skoog, müzikal ve sosyal etkileşimlere eğlenceli ve ilham verici bir özellik kazandıran erişilebilir, dokunsal bir küp. Nasıl kullanıldığını gösteren videoyu buradan izleyebilirsiniz. Okul Gezisi oturumlarında öğretmenler ve öğrenciler engelleri olan çocukları da kapsayan yaratıcı, işbirliğine dayalı ve unutulmaz bir öğrenme deneyimine katılacaklar. Basit ve kolay anlaşılır bu oturumlar, çocukların ilgisini uyandırarak onlara kendilerini ifade etmelerini sağlayacak özgüveni kazandıracak.

Ebeveynler, öğretmenler veya daha fazlasını öğrenmek isteyen herkes, yakınındaki Apple Store’a ulaşarak Skoog Okul Gezisi talebinde bulunabilir. http://redirect.hurriyet.com.tr/default.aspx?url=http://www.apple.com/tr/retail/fieldtrip/. Bu oturumlar, şu anda dünya çapında sunulan görme, işitme, fiziksel motor, öğrenme ve okuryazarlık konulu erişilebilirlik atölyelerine ek olarak gerçekleştirilecek.
 

Yayın tarihi: 07.04.2017
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
  
Engel olma bırak yapsınyeniMucizenin GünlüğüFerda Saraçoğlu

Engel olma bırak yapsın

Siz çocuğunuza yapma etme dediğiniz için o merakını yenmekten vazgeçmeyecektir.Devamı >
Güneş gözlüğü deyip geçmeyin!yeniGüzellik SırlarıYasemin Fatih Amato

Güneş gözlüğü deyip geçmeyin!

İyi gözlükler biraz pahalı olabilir, ama inanın bunun bedeli, katarakt ameliyatıyla da, estetik ameliyatlarla da mukayese edilmez.Devamı >
Göğüs büyütme estetiği mutlu ediyor!yeniİnsan HeykeltraşıGüncel Öztürk

Göğüs büyütme estetiği mutlu ediyor!

Meme büyütme estetiği geçirenlerin büyük bir çoğunluğunun cinsel yaşam memnuniyetinde genel bir artış görülür.Devamı >
Öpüşme ile bulaşan hastalıklarAğız ve Diş SağlığıMerih Keçe

Öpüşme ile bulaşan hastalıklar

Araştırmalar öpüşmenin stresi ve kaygıyı azalttığını ve mutluluğu arttırdığını ortaya koyuyor ancak gelin görün ki öpüşme her zaman o kadar masum olmayabilir.Devamı >