Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

MİNİATÜRK ULUSLARARASI HALK OYUNLARI FESTİVALİ

Miniatürk Uluslararası Halk Oyunları Festivali
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
16.04.2015 - 16:00 | Son Güncelleme:

İBB Kültür A.Ş tarafından düzenlenen Miniatürk Uluslararası Halk Oyunları Festivali’nde, çocuklar kültürel miraslarını paylaşacaklar!

Türkiye, Arjantin, Meksika, Gürcistan, Bosna Hersek, Romanya, Bulgaristan, Rusya ve Endonezya olmak üzere 450 çocuk katılacak.

Festival, 18 Nisan Cumartesi günü 14.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Dostluk ve kardeşliğin temelleri bu festivalde atılacak

Miniatürk’ün renkli atmosferinde gerçekleştirilecek olan festivalde katılımcı ülkelerin halk dansları grupları, kendi kültürlerini yansıtan özgün danslarıyla barış ve kardeşliği müzik ve dansın ritimleriyle anlatacaklar.

23 Nisan coşkusunu 5 gün öncesinde Miniatürk’e taşıyacak olan festivalde dünya çocukları kültürel miraslarını kendi aralarında paylaşmanın mutluluğunu yaşayacaklar.

Miniatürk'e gelen ziyaretçilerin giriş ücreti dışında herhangi bir ücret ödemeden izleyebilecekleri muhteşem gösteriyi, 7-13 yaş grubunda 450 öğrenci sunacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin ev sahipliğinde 6 yıldır düzenlenen festivale bu güne kadar 60 ülkeden 2500’e yakın çocuk katıldı.

Yayın tarihi: 16.04.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.