Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

“LA FONTEN ORMAN MAHKEMESİ’NDE”

“La Fonten Orman Mahkemesi’nde”
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
30.04.2011 - 10:00 | Son Güncelleme:

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, her hafta sonu minik seyircileriyle buluşacak!

Çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisini aşılamak amacıyla Türk Çocuk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından Yalvaç Ural’ın kaleme aldığı “La Fonten Orman Mahkemesi’nde” adlı oyun mayıs ayı boyunca her hafta sonu çocuklarla buluşacak.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ve Sadri Alışık Kültür Merkezi tarafından sahnelenecek oyun 7-8-15, 21-22, 28-29 Mayıs 2011 tarihlerinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde, 14 Mayıs’ta ise Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde saat 13:00’da ücretsiz olarak sahnelenecek.

Oyunun Konusu

Oyunda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

Çocuklara çevre koruma bilinci, doğa ve hayvan sevgisi aşılamayı amaçlayan “La Fonten Orman Mahkemesi’nde” Haziran 2010 itibariyle İstanbul’da 10 bin çocuğa ulaştı. Böylece iki oyun ile toplamda 24 binin üzerinde çocuğa çevre koruma bilinci aşılandı.  

Yayın tarihi: 30.04.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.