Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

“KİBRİTÇİ KIZ MÜZİKALİ” EĞLENCEYE DAVET EDİYOR

“Kibritçi Kız Müzikali”  eğlenceye davet ediyor
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
05.04.2014 - 13:00 | Son Güncelleme:

Çocuklar hem eğlenecek hem de sanatın birçok dalını keşfedecek.

Prof. Dr. Andersen’in Kibritçi Kız masalından uyarlanan, bir sosyal sorumluluk projesi olarak sahnelenen ve sokak çocuklarına dikkat çekmeyi amaçlayan “Kibritçi Kız Müzikali” 5 – 23 Nisan 2014 tarihleri arasında Zorlu Center PSM Drama Sahnesi’nde seyircileriyle buluşacak.

Mehmet Zorlu Vakfı çatısı altında etkinlik gösteren ve Zorlu Çocuk Tiyatrosu tarafından "bir sosyal sorumluluk projesi olarak" sahnelenen, Prof. Dr. Hasan Erkek'in, Andersen'in Kibritçi Kız masalından yola çıkarak yazıp yönettiği Kibritçi Kız Müzikali, sokak çocukları için "farkındalık" yaratmayı amaçlıyor. 5 yaş ve üzeri seyircilere, sanat duyarlılığı da kazandırması beklenen müzikal modern bir içerik ve postmodern bir estetikle sahneleniyor. Müzik, dans, mim, jonglörlük, resim gibi birçok sanatı bünyesinde barındıran müzikalde görev alan bütün oyuncular, oynadıkları rollerin yanı sıra çeşitli müzik enstrümanları çalıp dans ediyor. Sokaklarda, akordiyon çalarak, şarkı söyleyerek kibrit satan Kibritçi Kız, yaşama sevinci, dostluk ve dayanışma ruhuyla yalnız güçlüklerin üstesinden gelmeyi başarmakla kalmıyor aynı zamanda sanatın birçok dalını eğlenceli bir biçimde keşfediyor. Kibritçi Kız Müzikali, Nisan ayına kadar ücretsiz olarak oynanacaktır.

Tarih: 5 Nisan, 6 Nisan, 12 Nisan, 13 Nisan, 19 Nisan, 20 Nisan, 21 Nisan, 22 Nisan, 23 Nisan

Saat: 12.00

Yer: Drama Sahnesi

Biletler PSM gişelerinden ücretsiz temin edilebilir.

Yayın tarihi: 05.04.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.