Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KEYİFLİ VE VERİMLİ BİR YARIYIL TATİLİ İÇİN 8 ÖNERİ

Keyifli ve verimli bir yarıyıl tatili için 8 öneri
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
21.01.2016 - 16:11 | Son Güncelleme:

Büyükten küçüğe herkes tatilin gelmesini dört gözle bekliyor… Peki, çocuğunuz için bu tatili nasıl hem keyifli ve verimli bir şekilde geçirebilirsiniz?

Keyifli bir yarıyıl tatili için öncelikli olarak çocuklarınızla bu süre içerisinde daha iyi niyetli ve anlayışlı olmalısınız. Çocuklarınızın isteklerini de katarak yapacağınız planlama sayesinde güzel bir yarıyıl tatili geçirebilirsiniz!

İşte keyifli ve verimli bir yarıyıl tatili için 8 öneri;

1- İYİMSER VE SEVGİYLE YAKLAŞIN

İlk olarak çocuğunuzun karnesinde kırık notlar varsa, onu başkalarıyla kıyaslayarak ya da kötü davranarak olumsuz etkilemeyin. Çocuğunuza güvendiğinizi ve haylazlık yapmaması gerektiğini onunla iyi vakit geçirerek belli edin, göreceksiniz ki aranızda ki bağ olumlu şekilde gittikçe çocuğunuz da isteklerinizi yerine getirecek ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaktır.

 anne çocuk 

2- SOSYAL ETKİNLİKLER PROGRAMI YAPIN

Yarıyıl tatili çocuğunuzu spor veya kültür gibi farklı branşları tanıtabilmeniz için büyük bir fırsat olacaktır. Çocuğunuzu sergi, tiyatro, müze gibi kültür bilgisini arttıracak etkinliklere ya da futbol, basketbol gibi spor yapmayı aşılayacak etkinlere katılabilirsiniz.

  anne çocuk  

3- AİLECEK OYNAYABİLECEĞİNİZ OYUNLAR ALIN

Oyun oynamak çocukların olmazsa olmazıdır! Siz de çocuğunuz için zeka geliştirici ve aynı zamanda eğleneceği yeni bir oyun alıp ailecek güzel vakit geçirmeyi sağlayabilirsiniz.

 oyun 

4- OYUNU VE DERSİ DENGELİ TUTUN

Çocuğunuzla birlikte derslerini eğlenceli bir hale getirin. Örneğin matematik dersini anlatırken şekerlemelerle ve çikolatalarla tekrar yapın. Bu şekilde ders çalışmaktan sıkılmayacak aksine sizinle ders çalışmayı kendi de önerecektir.

 aile 

5- ARKADAŞLARIYLA VAKİT GEÇİRMESİNİ SAĞLAYIN

Çocuğunuzun arkadaşlarının aileleriyle konuşup onları lunaparklara, yemek yemeye ve daha birçok etkinliğe götürmelisiniz. Çocukların karşılıklı alışveriş ve iletişime geçmesi onların zihinsel ve fiziksel gelişimlerinin ve özellikle sosyalleşmeleri için de çok önemlidir.

 çocuklar 

6- BİRLİKTE KİTAP OKUYUN

Çocuğunuzu alıp bir kitapçıya gidin ve istediği herhangi bir kitaptan iki tane alın. Okuma saatleri düzenleyip çocuğunuzla birlikte aynı kitabı okuyun ve üzerinde eleştiriler yapın. Böylelikle çocuğunuz kitap okumayı daha çok sevecek ve kelime haznesini, bilgisini geliştircektir!

VERİMLİ BİR SÖMESTİR İÇİN MUTLAKA PROGRAM YAPIN

Yayın tarihi: 21.01.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.