Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

HAYDİ ANADOLU ÇİZGİ FİLM FESTİVALİ'NE!

Haydi Anadolu Çizgi Film Festivali'ne!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
30.04.2015 - 11:25 | Son Güncelleme:

Anadolu Çizgi Film Festivali, 14 Mayıs 2015 tarihinde Eskişehir Anemon Otel’de yapılacak.

“Bursa İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları” kapsamında düzenlenen festivalde, animasyon sektörünün ihtiyaçlarına cevap veren birçok etkinlik düzenlenecek.

Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinde kamu kesimi, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları arasında koordinasyon ve işbirliğini geliştirmek hedefiyle Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), gelişen sektörlere destek vermek ve girişimcilerin önünü açmak adına Türkiye’de çizgi film sektörü için ilki gerçekleştirdi ve 1. Anadolu Çizgi Film Yarışması düzenledi. Öğrenci, amatör, profesyonel herkesin katıldığı yarışmanın ödülleri ise 14 Mayıs 2015 tarihinde Eskişehir’de düzenlenen Animasyon Festivali’nde sahiplerini bulacak.

Bu yıl serbest tema ile başlayan yarışmaya, sektörün ulusal ve uluslararası alanda tanınırlığına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen yarışma sonuçlarının yanı sıra festivalde bir dizi etkinlik, seminer, workshop olacak.

“Bursa İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları” kapsamında düzenlenen festivalde Oscar adayı kısa filmlerin üretim süreçleri, yapımcı ve yönetmenlerinin anlatımıyla festival workshoplarına konu olacak. Onur Şentürk, Ayşe Şule Bilgiç gibi ulusal ve uluslararası başarılara imza atmış animasyon sanatçılarının söyleşilerinin yer alacağı festivalde, yurtdışından Deck13 Interactive’in kurucu ortağı Dr. Florian Stadbauer ise Gamification hakkında konferans verecek. 

Festival programı

10.00 - 11.00 -   Dr. Florian Stadlbauer_Executive Director Gamification Hakkında Konferans
11.00 - 11.15 -   Emud Mokhberi ile Oktopadi Fuayeli Gösterim
12:15 - 13:15 -   Öğle Arası
13.15 - 14.15 - Yaratıcı Endüstrilerde Girişimcilik Üzereine Söyleşi (Ayşe Şule Bilgiç, Onur Şentürk ve Dr. Florian Stadlbauer, Moderatör Fethi Kaba)
14.30 - 15.30 - Türkiye’de Animasyon ve Diğer Kullanım Alanları (Coşku Özdemir, Mert Oğuzata ve Mehmet Kurtuluş, Murat Hakan Asan)
15.30 - 16.30 - Emre ve Emrah Çıldır İle Animasyon'un Üretim Aşamaları Ve Konsept Tasarım
16.40 - 17.40 - Fikirvizyon-Ozan İnkaya ile Karakter Tasarımı Workshop
17.50 - 18.50 - Eren Erdoğan İle Storyboard Workshop
19.30 - 20.30 - 1. Anadolu Animasyon Yarışması Ödül Töreni 

Yayın tarihi: 30.04.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.