Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

GENÇ ATÖLYE MODERN BAŞLIYOR

Genç Atölye Modern Başlıyor
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
29.01.2011 - 14:00 | Son Güncelleme:

Çocuklara keyifli bir yarıyıl tatili fırsatı!

Çocukların yaratıcılıklarını kullanıp farklı teknikler öğrenebilecekleri Genç Atölye Modern, çocuklara keyifli bir yarıyıl tatili sunuyor.

İstanbul Modern, kapsamında gerçekleşen Genç Atölye Modern’de sanatı keşfetmek, paylaşmak, tartışmak ve üretmek isteyen tüm çocuklar, renklerle, biçimlerle, formlarla ve görüntülerle eğlenceli oyunlar oynayacak. Genç Atölye Modern, 31 Ocak – 11 Şubat 2011 tarihleri arasında hafta içi her gün 10.00-14.00 saatleri arasında 7-9 yaş, 13.00-15.00 saatleri arasında ise 10-12 yaş çocuklar için uygulanacak. Çocuklar yarıyıl tatili boyunca “Gulliver’in Yeni Gezileri” başlıklı maket yapım ve “Tarih Öncesi Yaratıklar” başlıklı heykel atölyeleriyle iki farklı programı tamamlayacak.

Gulliver’in Yeni Gezileri Maket Yapım Atölyesi

Atölyede dünya klasiklerinden, Jonathan Swift’in 1726 yılında tamamladığı “Gulliver'in Gezileri” isimli romanından bazı bölümler yorumlayan çocuklar, çalışmalarında edebiyat, mimarlık ve resim sanatlarını buluşturacak. Çacuklar, romanın kahramanı olan Lemuel Gulliver için yeni serüvenler kurgulayacak, romanda geçen “küçük insanlar ülkesi”, “devler ülkesi” gibi hayali coğrafyaların yanı sıra, farklı ülkeler düşleyecek ve düşledikleri ülkelerin maketlerini hazırlayacaklar.

Tarih Öncesi Yaratıklar Heykel Atölyesi

Atölyede ise tarih öncesinin izini süren çocuklar, tarihin bilinen devirlerinin hayvan ve bitkilerinden esinlenen heykeller üretecek, rengarenk dünya haritaları oluşturacaklar.

Detaylı bilgi için: 0212 334 73 41

Yayın tarihi: 29.01.2011
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.