Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

“GELECEK NESİL AKUT’LA AFETLERE HAZIRLANIYOR”

“Gelecek Nesil AKUT’la afetlere hazırlanıyor”
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
20.03.2014 - 09:20 | Son Güncelleme:

AKUT Çocuk Akademisi, 3 ayda 10 bin öğrenciye ulaştı.

“Gelecek Nesil AKUT’la afetlere hazırlanıyor” projesi kapsamında 10 bin öğrenciye eğitimler verildi. 102 sivil savunma kolu öğrencisi, afet bilinçlendirme eğitimine katıldı.

AKUT Çocuk Akademisi (AÇA), “Gelecek Nesil, AKUT’la Afetlere Hazırlanıyor” projesinde 3. ayını tamamladı. AÇA’dan yapılan açıklamada 2013 yılının Aralık ayından bu yana eğitim alan öğrenci sayısının 10 bini geçtiği belirtildi. Deprem bilinçlendirme seminerleri, toplumsal değerler eğitimi ve afet bilinçlendirme eğitimleri olmak üzere 3 koldan yürütülen proje kapsamında İstanbul genelinde 12 lise ve 15 ilköğretim okuluna gidildi.

İSTKA (İstanbul Kalkınma Ajansı) tarafından desteklenen ’Gelecek Nesil, AKUT’la Afetlere Hazırlanıyor’’ projesi kapsamında 9-16 yaş arasındaki çocuklarla birlikte öğretmenlerine de ulaşıldı. 3 ay boyunca düzenlenen 27 deprem bilinçlendirme seminerine 9 bin 605 öğrenci ile 305 öğretmen katıldı.
Diğer yandan 9 okulda 182 öğrenciye ise toplumsal değerler eğitimi verildi. Bu sayı Mayıs ayı sonuna kadar sürecek eğitimlerle toplamda 300 öğrenciye ulaşacak. Değerler eğitimi alan 300 çocuk gönüllü; genç gönüllü afet ekiplerinin çekirdeğini oluşturacak.

Projenin en önemli ayaklarından biri de afet bilinçlendirme eğitimleri. Aralık ayında başlayan program süresince 5 okulun sivil savunma kollarında çalışan 102 öğrenciye özel afet bilinçlendirme semineri verildi. Bu sayının eğitim yılı sonuna kadar 300’e çıkarılması hedefleniyor.

www.akut.org.tr/cocuk-akademisi

Yayın tarihi: 20.03.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.