Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

DİSNEY JUNİOR YAYINA BAŞLIYOR!

Disney Junior Yayına Başlıyor!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
29.03.2011 - 09:33 | Son Güncelleme:

2–7 yaş arası çocuklar ve aileleri için...

Disney’in okul öncesi gelişim için yeni çocuk TV projesi 1 Haziran 2011’den itibaren yayına başlıyor…

Disney Junior’un lansmanı, Walt Disney Company’nin küresel okul öncesi stratejisinin bir sonraki adımı. Türkiye’de Eylül 2010 tarihinde yayına başlayan ve halen 109 ülkede küresel olarak yayınlanan Playhouse Disney kanalının başarısı üzerine kurulan yeni Disney Junior kanalı, Playhouse Disney’in yerini alacak ve izleyici kitlesini 2-7 yaş arası çocukları da kapsayacak şekilde genişletecek.

Disney Junior; televizyon, web sitesi, VOD, cep telefonu ve ücretli indirme platformlarında günlük içerik yayınlayacak. Haziran’daki lansman çok yönlü bir pazarlama kampanyası ile desteklenecek. Lansman, aileleri ve çocukları hedef alan televizyon, gazete ve online reklam kampanyaları, ayrıca sosyal medya ve iş ortaklıkları ile de desteklenecek.

Disney Channel’ın Avrupa üretim merkezinde yapılan Orman Kavşağı’nın (Jungle Junction) başarısı üzerine Disney Junior’un global içeriğine, yerel üretim ve yerelleştirilmiş çok platformlu formatlar eklenecek. BAFTA için aday gösterilmiş olan Orman Kavşağı’nın ikinci sezonu, yeni Disney Junior programlarının bir parçası olarak ilk kez yayınlanacak. Yapımı, İngiltere Cornwall’da kurulmuş olan Spider Eye Animation tarafından gerçekleştirilen ikinci sezon, 2011 yılında ‘EMEA’ bölgesinde ve 1 Haziran’da Türkiye’de Disney Junior platformlarında ilk kez yayınlanmaya başlayacak. Orman Kavşağı 26 renkli ve interaktif yeni bölümlerden oluşacak.

Disney Junior ayrıca, Mickey Farenin Kulüp Evi, Tamirci Manny ve Özel Ajan Oso gibi bazı çok sevilen ve 1 Haziran 2011’de Disney Junior’un başlaması ile birlikte ilk kez yayınlanacak olan Jake ve Periler Ülkesi Korsanı gibi yepyeni programlara da ev sahipliği yapacak. 

Yayın tarihi: 29.03.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (3)

çok sevindirici bir haber...böle birşeye gereçekten ihtiyacımız var....1 haziranı bekliyorum sabırsızlıkla...

31.03.2011 14:54:04 sevgi şeker

çok güzel eğitici olur kızımda tam anlama evresinde beraber izleriz kızımla...

29.03.2011 15:05:51 NESLİHAN ALAK
3 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER