Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÇOCUKLAR İÇİN YARATICI BENLİK ATÖLYESİ

Çocuklar için yaratıcı benlik atölyesi
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
03.12.2014 - 10:10 | Son Güncelleme:

Her şeyden önce ortak bir paylaşım, yaşam platformu: “Merakettiklerin”

Bilginin, paylaşımın peşinden koşanların ortak buluşma noktası “Merakettiklerin” Kadıköy’de atölye çalışmalarına başladı. Öğrenmek, gelişmek, bilgi paylaşımında bulunmak, yeni dünyalar keşfetmek, kişisel gelişimine katkıda bulunmak ve uzman eğitmenlerin deneyimlerinden yararlanmak isteyen herkesi; kısaca kendi yolunu bulmayı isteyenleri bekliyor.

Geçtiğimiz günlerde Kadıköy’de, kurucusu Çiğdem Güler tarafından kapılarını açan ” Merakettiklerin” her şeyden önce ortak bir paylaşım, yaşam platformu. Kendi evinizin rahatlığında, felsefe sohbetlerinden, dinler tarihine, İstanbul tarihinden, antika mobilyaya, ahşap mobilya, fotoğraftan sinemaya, alanında uzman kişisel gelişim atölyelerinden, uzman deneyimlerinin paylaşım sohbetlerine kadar birçok eğitim, sohbet ve paylaşımı bulmak mümkün. Her gün farklı bir konunun işlendiği “Merakettiklerin” çatısı altında 27 eğitmen ile 50 farklı konuda eğitimin bir parçası olmak mümkün.

6 Aralık Programı

Alkım Uyar ile “Yeni Çocuklar İçin Yaratıcılık” 11.00-15.00

Reklam bombardımanı, rekabete dayalı eğitim sistemleri çocuklarımızın kimlik ve öz değer duygularını “varlık” değil, “sahiplik” üzerinden tarif etme tehlikesi yaratabiliyor. Çocuklarımızın kendini doğru tanımlamasında bilinçli anne ve babaların farkındalıkları çok önemli. Yeni Çocuklar İçin Yaratıcı Benlik Atölyesi bu alanda atılmış bir adım. Çocuklarımızla yeni bir farkındalık boyutunun kapılarını çalıyoruz. Üstelik boyalar, 3 boyutlu tasarım malzemeleri ve oyunlarla çok da eğlenceli…

Esin Paternoster ve Esra Erzin ile “Piemonte” 17.00 – 19.00

Piemonte: Damak zevkinin sanata dönüştüğü topraklar, İtalyan mutfağının sofistike tatları. Dolgun gövdeli Nebbiola bağlarının, balsamic sirkenin, parmesan peynirinin, parma jambonunun ve trüf mantarının vatanı, gurme gezginlerin cenneti. Piemonte'nin büyülü topraklarında gezinmek, birbirinden farklı lezzetteki ürünleri ve sürpriz tatlar ile tanışmak üzere sizleri bekliyoruz.

7 Aralık Programı

Aslıhan Soyuer İle “Pin Kodu Analizi” Saat 11.00 itibariyle bireysel seans

Güney Afrikalı Douglas Forbes tarafından uzun yıllar süren araştırmaları sonucu geliştirilen bir formüle dayanarak hesaplanan İnsanın Pin Kodu yirmi yılı aşkın bir süredir, başarıyla kullanılmaktadır. Asıl amacı kişinin doğduğu günün enerjisini değerlendirmek ve ölçmek olan bu sistemle bireyin kendini algılaması, kişilik özellikleri, yetenekleri, güçlü ve güçlü olmayan yönleri, mesleki uygunlukları gibi konular değerlendirilir. Bunların yanı sıra, aile, iş, arkadaşlık veya özel ilişkileri, karşısındaki kişiyle yaptığı ortak etkileşime bakarak incelenebilir. Böylece her tür ilişkinin nasıl daha rahat işletilebileceği konularında da yol göstermeye çalışır. Ayrıca hem bireysel hem de ilişkilerimiz anlamında ilerleyen dönemlerde ne gibi olasılıklarla karşılaşılabileceğine dair fikir vermeye çalışır. Bireysel potansiyeller hakkında oldukça etkin sonuçlar vermesi nedeniyle işe alımlar, çocuk ve gençlerin yeteneklerini değerlendirmek gibi alanlarda da kullanılabilir.

Yayın tarihi: 03.12.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.