Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÇOCUKLAR İÇİN SANAT ETKİNLİKLERİ

Çocuklar için Sanat Etkinlikleri
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
27.02.2011 - 12:00 | Son Güncelleme:

Akbank Sanat, çocuklar için birbirinden eğlenceli etkinlikler düzenliyor.

Akbank Sanat, çocukların hayal dünyalarını zenginleştiriyor. Çocuklar için hazırlanan çağdaş sanat programı, onların içlerindeki yaratıcı gücü ortaya çıkaracak eğitici ve eğlenceli aktivitelerle dolu.

Çocuklar için çağdaş sanat programı, 5 Mart Cumartesi, 10.30-12.45’de 7-10 yaş grubu ve 13.00-15.15’de 11-15 yaş grubu için mounir fatmi sergisi ile başlıyor. Akbank Sanat ve Pace Çocuk Sanat Merkezi tarafından gerçekleşecek etkinlikte çocuklar ile tanışma ve ön çalışmanın ardından, ilk olarak son dönemin önde gelen genç sanatçılarından mounir fatmi’nin “megalopoller’’ sergisi gezilecek. Ardından mounir fatmi’nin dünyaya farklı bir açıdan bakma önerisinden yola çıkarak, Çağdaş Sanat Atölyesi’nde benzer malzeme ve tekniklerle çocuklar kendi bakış açılarını yaratıcı sanat çalışmalarıyla buluşturacak.

Baskı Sırası Çocuklarda

Ayrıca 5, 19 ve 26 Mart Cumartesi 15.30-17.00 saatleri arasında çocuklar için düzenlenen Linol Baskı sanatı ile çocukların hayal dünyaları kat kat ve çeşitli renklere bürünüyor. Özgünbaskı/baskıresim atölye çalışması tekniğiyle, 7-14 yaş grubundaki çocuklar linol baskı tekniklerini öğrenerek, hem kullanılan malzemeleri tanıma hem de yaratıcı bir linol baskı çalışması yapma imkanı bulacaklar.

Ayrıntılı Bilgi için: www.akbanksanat.com

Yayın tarihi: 27.02.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.