Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÇOCUKLAR İÇİN “GENÇ KAŞİFLER PROGRAMI”

Çocuklar için “Genç Kaşifler Programı”
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
21.02.2011 - 10:34 | Son Güncelleme:

İ.Ü.Çocuk Üniversitesi öğrencileri “Hindistan-Nepal”de belgesel çekiyorlar.

İstanbul Üniversitesi ve Doğa koleji işbirliği ile kurulan İstanbul Üniversitesi Çocuk Üniversitesi Merkezi, gençlerin keşif ve merak duygularını geliştirmek için “Genç Kaşifler Programı”nı hazırladı.

Lise öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilecek programda çocuklar Coşkun Aral’la birlikte, Hindistan ve Nepal'deki görmeye değer yerleri ziyaret edecekler. Hindistan’ın renkli bölgelerinden Ganj Nehri’ne, Rajastan Çölleri’nden Himalayalar’a kadar geniş bir coğrafyada yapılan bu keşif seyahati sonucunda da bir belgesel oluşturulacak.

6-18 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek lise öğrencileri için hazırlanan programın önemli bir boyutu da gençlerin, 2,5 milyar Budistin ruhani lideri olan Dalai Lama’nın son konuşmasına katılmaları olacak. Bu konuşmada, Brad Pitt, Angelina Jolie ve Richard Gere gibi dünyaca ünlü starların bulunduğu çok az sayıda seçkin davetlilerin yanı sıra Dalai Lama’nın kişisel dostu olan Coşkun Aral ile birlikte Türkiye’den gidecek genç kâşifler de yer alacak. Dünyanın çatısı olarak da tanımlanan Himalaya'larda yaşanacak bu çok özel deneyim, gençlere büyük ufuklar açacak ve dönüşlerinde de çeşitli şekillerde bu deneyimlerini paylaşacaklar.

Gezide gençlerin çektiği fotoğraflar dönüşte tüm gençlerin katılacağı bir sergi ile kutlama şenliğine dönüşecek. Türk Hava Yollarının da katkı verdiği projenin bir diğer ayağı, 2011 sonbaharında Uzakdoğu'da gerçekleştirilecek. “Genç Kaşifler Programı” 24 Şubat Perşembe günü İstanbul Üniversitesi'nde düzenlenecek toplantıyla tanıtılacak.

Yayın tarihi: 21.02.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Süper yaaa:) Ben de çocuklarım böyle şeylerin içinde büyüsün istiyorum yaaa...

21.02.2011 14:38:50 Hilal BALABAN