Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÇOCUK BİENALİ'NDE KUKLALARLA HİKAYELER ANLATILACAK

Çocuk Bienali'nde kuklalarla hikayeler anlatılacak
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
17.05.2016 - 11:57 | Son Güncelleme:

19 Nisan - 23 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali'nde yaratıcı drama çalışmalarıyla tanınan sanatçı Şule Ünal, Antrepo 1'de çocuklarla "Storytelling With Puppets" adlı ücretsiz bir atölye etkinliği gerçekleştirecek. Atölye çalışmasında sanatçı, çocuklara kuklalarla hikayeler anlatacak.

Palet Kültür ve Sanat Eğitim Derneği (PALETDER) tarafından "Uyandırma Servisi: Günaydın" konseptiyle bu yıl dördüncüsü düzenlenen İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali kapsamında sanatçı Şule Ünal, çocuklara yönelik özel bir atölye çalışması gerçekleştirecek.

Şule Ünal'ın "Storytelling With Puppets" adını taşıyan atölye etkinliği 18 Mayıs'a Bilge Okulları 6. sınıf öğrencileriyle 10:30-12:30, 22 Mayıs tarihinde ise 10:30-12:00 ve 14:00-15:30 saatleri arasında Antrepo 1'de düzenlenecek. Sanatçı etkinlikte çocuklara kuklalarla hikayeler aktaracak. Dramaya adım atmak ve yabancı dil öğrenme sevgisi aşılamak amacıyla düzenlenecek etkinlikte hikayeler basit bir İngilizce ile anlatılacak.

AMAÇ SANAT DOSTU ÇOCUKLAR YETİŞTİRMEK

İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali, dünya ölçeğinde çok kültürlülük temelinde bir paylaşım ortamı yaratıyor, farklı coğrafyaların ve kültürlerin çocuk gözü ve estetiği ile ifade edilmesine imkân sağlıyor. Bienal'de performanstan dansa, video sanatından heykele pek çok alanda üretim olanağı bulan çocuklar ve gençler, kültürler arası etkin bir iletişimin oluşmasına da öncülük ediyor.

Geleceğin kültür sanat üreticileri ve izleyicileri olma yolunda ilerleyen öğrencilerin sergileri, konserleri, etkinlikleri ve atölye çalışmaları ile zenginleşen İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali; yazarlar, sanatçılar, sanatseverler, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve medya mensuplarından oluşan geniş bir izleyici kitlesi tarafından izleniyor. İstanbul’un vapurları, meydanları, garları, antrepo, galeri ve müzeleri gibi farklı mekânlarında düzenlenen daha önceki bienaller, 160 bin kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

Yayın tarihi: 17.05.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.