Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ALKUZU ÇİFTLİĞİ’NDE SÖMESTİR BOYUNCA BİNİCİLİK KURSU

Alkuzu Çiftliği’nde sömestir boyunca binicilik kursu
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
23.01.2015 - 12:55 | Son Güncelleme:

Kemerburgaz’daki yeşil ormanları ve temiz havası ile Alkuzu Çiftliği, bu yıl sömestir tatili boyunca binicilik kursu düzenliyor.

Öğrencilerin dört gözle bekledikleri sömestir tatili 23 Ocak Cuma günü karnelerin alınmasıyla başladı. Ancak iki hafta boyunca servis koşuşturması, sınav stresi ve zil sesinden uzak kalacak olan öğrencilerin, boş zamanlarını değerlendirmeleri, ikinci yarıyıla güçlü bir başlangıç yapmaları büyük önem taşıyor.

Kemerburgaz’da, 2008 yılından beri her seviyede biniciye eğitim ve at pansiyonu hizmeti veren Alkuzu Çiftliği de, bu yıl tarihleri arasında gerçekleşecek sömestir tatili için binicilik kursu düzenliyor.

Türkiye Binicilik Federasyonu’ndan sertifikalı antrenörler gözetiminde 23 Ocak – 6 Şubat tarihleri arasında 9-15 yaş arası başlangıç ve orta seviye öğrencileri için gerçekleştirilecek olan programda, biniş derslerinin yanı sıra teorik bilgiler de verilecek.

Haftanın Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 11.00-16.00 saatleri arasında düzenlenecek kursta, at binme eğitimlerinin yanı sıra ahır ve teorik çalışmalar da verilecek. Katılımcılar, yemyeşil bir ormanın içinde, doğal kaynak sularının arasında konumlanan çiftlikte, ev yemeklerinden oluşan menüsüyle öğle yemeklerini de yiyecekler.

Çocuklar, kurs süresince bir yandan ata binmeyi öğrenirken, diğer yandan yeşil ormanlar içinde bol temiz havalı bir ortamda ikinci eğitim dönemi için enerji depolayacak. 

Yayın tarihi: 23.01.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.