Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

ADIM ADIM KİTAP SERİSİ

Adım Adım Kitap Serisi
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
12.10.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

Kitapta anaokuluna gidiyorum bölümü okula yeni başlayan çocuklara çok yardımcı olacak.

Mikado Yayınları tarafından hazırlanan okul öncesi bilinçli gelişim sağlayan Adım Adım kitap serisinde her ay farklı bir eğitim yer almakta. 34. Ay kitapçığında yer alan "Anaokuluna Gidiyorum" bölümü okula yeni başlayan çocuklara çok yardımcı olacak.

Çocuklar 3 yaşına yaklaştıklarında anaokuluna gitme fikri yavaş yavaş zihinlerinde oluşmaya başlamaktadır. Çocukların anaokuluna hazırlığı ve alışma sürecinde anne ve babaların tutumu belirleyici olmalıdır. Çocuğunu göndereceğiniz okula ne kadar güvenirseniz, çocuğunuz da o kadar çabuk güvenerek okula alışır.

Okul ve öğretmen ile ilgili güveni çocuğunuzla paylaşarak, çocuğunuz ile öğretmen arasındaki kurulacak sıcak ilişkiyi de perçinlemiş olursunuz. Bu kitabın konusu, hem çocuğunuzun hem de sizin yaşantınızda yeni bir başlangıç temsil eden ön anaokuludur.

Gün içersinde oynayacağınız bu oyun ve etkinlikler çocuğunuzun zihinsel, duygusal, motor ve dil gelişimini destekleyecektir. Kitabın her sayfasının üst köşesindeki * işaretinin yanında, bu gelişim alanlarının isimleri görülmektedir. 

Kitaplarda; Zihinsel(hafıza, algı, dikkat ve konsantrasyon) Duygusal-Sosyal(duygu farlılığı, zor duygularla baş etme, özgüven, bireyselleşme ve sosyal ilişkilerde sorun çözme becerileri) Dil (Anlama, konuşma ve iletişim becerileri) Motor(hareket ve el-göz koordinasyonu) olmak üzere farklı etkinlikler bulunuyor.

Çocuğunuz bu etkinlikleri tamamladığında onu ödüllendirin ve cesaretlendirin. Unutmayın ki her çocuğun gelişim süreci kendine özgüdür. Çocukların şimdiden zorlandığı bir etkinliği ilerdeki zamanlarda rahatlıkla yaptığını göreceksiniz…

Adım kitap serisine www.adim-adim.com internet sitesinden ulaşabilir, ek bilgi için de müşteri hizmetlerine (0216) 444 16 40 numara aranarak bilgi alınmaktadır.

Yayın tarihi: 12.10.2010
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.