Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

VAJİNA DARALTMA OPERASYONU CİNSEL ZEVKİ ETKİLER Mİ?

Vajina daraltma operasyonu cinsel zevki etkiler mi?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
11.10.2015 - 10:00 | Son Güncelleme:

Esnek olan vajen bazen yapısal olarak gevşer ve esnekliğini kaybeder. “Vajenin esnekliğini kaybetmesi çiftlerde cinsel isteksizliğe neden olabilir” diyen Jinekolog Operatör Dr. Turgay Karakaya, vajina daraltma ameliyatı hakkında merak edilenleri anlattı.

KADINLAR NEDEN VAJİNA DARALMA OPERASYONUNA İHTİYAÇ DUYAR?

vajina estetiği

Vajen, esnek bir yapıya sahiptir. Genellikle erkeğin penis boyu ve kalınlığına göre bu esnekliğinden dolayı tam bir uyum sağlar. Fakat bazen yapısal olarak hiç doğurmamışlarda, bazen de vajinal doğum ya da doğumlardan sonra vajende gevşeme ve eski esnekliğini kaybetme durumu oluşmaktadır. Buna "epizyo" denen ve doğumu kolaylaştırmak için bizim yaptığımız kesiler ve doğum kanalı olan vajendeki istenmeyen yırtıklar da eklenince genişleme ve ilişkiden daha az zevk alma kaçınılmaz oluyor. Ayrıca bu yırtık dolayısı ile her tuvalet sonrası bilhassa yıkanma esnasında mikrop kapma ihtimali artmakta ve sık sık vajenit denen ve kötü kokulu akıntılara yol açan hastalıklar meydana gelmektedir.

GENİŞLEMİŞ VAJİNA CİNSEL İSETKSİZLİĞE NEDEN OLUR

vajina daratlma

 

Genişlemiş ve estetik görünümü bozulmuş bir vajende, sık sık kötü kokulu akıntılarda oluyorsa; cinsel yaşam kalitesi çok düşmekte ve hem kadın hem de erkek ilişkiden kaçınmakta ve zevk alamaz hale gelmektedir.

VAJİNA DARALTMA OPERASYONU CİNSEL İSTEĞİ ARTIRIYOR MU?

vajina daraltma operasyonları

Vajinadaki genişleme dolayısı ile yaşanan cinsel isteksizlik genellikle saklanır ya da eşler arasında pek konuşulmaz fakat çok yaygın bir yakınmadır. Çözüm hem basit hem de sonuçları çok yüz güldürücüdür. Vajenin yırtık ve estetik olarak kötü görünümlü alanları çıkartılır ve vajen ne kadar arzu ediyorsanız o kadar (tercihen iki parmak girişine müsaade edecek kadar) daraltılır. Bu işlem lokal ya da isteğe bağlı olarak genel anestezi ile yapılır. Bir hafta dikişler korunur. İşlemden sonra ilk ilişki 3-4 hafta sonra olabilecek duruma gelir. Herhangi bir daraltma memnuniyetsizliği halinde tekrar daraltılabilir veya çok dar olmuşsa tekrar istenen ölçüde genişletilebilir.

Vajinanın eski haline dönmesi hem fiziksel hem de psikolojik anlamda kadının öz güvenini artırır ve buna bağlı olarak cinsel performansta gözle görülür iyileşme sağlanır. Dolayısı ile cinsel isteğin üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir. Hem kadın hem de erkek ameliyat sonrasında çok daha kaliteli ve doyurucu bir cinsel hayata sahip oluyorlar.

Yayın tarihi: 11.10.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.