Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SOFRAMIZDAKİ 10 DOĞAL AFRODİZYAK!

Soframızdaki 10 doğal afrodizyak!
 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız
27.10.2015 - 10:00 | Son Güncelleme:

Yüzyıllar boyunca, imparatorlardan kraliçelere tüm insanlar cinsel isteklerini ve güçlerini artırma arzusu duymuşlar ve bu umutla badem ezmesinden zebra diline kadar yenebilen, yenemeyen pek çok şeyi denemişler. Bunun sonucunda da bazı yiyecekler cinsel gücü ya da cinsel isteği artırıcı afrodizyak özellikleriyle öne çıkmış. İşte soframızdaki doğal afrodizyaklar…

 

Cinsel isteği artıran yiyecek ve içeceklerle ilgili birçok efsane var. Bunlardan birine göre, Yunan Aşk Tanrıçası Afrodit, her gece birlikte olduğu seçilmiş erkeklere, cinsel güçlerini artırıcı ve uyarıcı bitkisel içecekler ve karışımlar hazırlarmış. Bu nedenle cinsel isteği ve cinsel gücü uyarıcı ve artırıcı etkisi olan yiyeceklere 'afrodizyak' adı verilmiş. Yüzyıllardır farklı kültürlerdeki insanlar, çeşitli yiyeceklerle cinsel yaşamlarını iyileştirmeye çalışmışlar; ilaçlar, iksirler, macunlar hazırlamışlar. Doğu ülkeleri cinsel isteği artıracak formüllerin mucidi olmuş ve bu konuda dünyaya öncülük etmiş. Ginsengin afrodizyak olarak kullanımı Çinlilere kadar gider. Romalılar ve Yunanlılar adam otunu, Araplar salep otunu, Hintliler sarımsağı, İngilizler birayı, İtalyanlar zencefili, İsveçliler haşhaş tohumunu, Fransızlar vanilyayı afrodizyak olarak kullanmışlar. Hatta Güneydoğu Asya’da kınkanatlı böcekler, Meksika'da tahtakuruları, Afrika'da kaplan testisi afrodizyak olduğu düşünülerek yenmiş.

Tüm hücrelerimizle birlikte cinsel sistemimizi güçlendirip canlandıran ve organik işlevlerimizi destekleyen bu maddelerin etkileri iki şekilde olur: Bazı maddeler libido üzerinde etki yaparak cinsel isteği artırır. Bazı maddeler ise sadece cinsel organların fiziksel tepkilerini farklılaştırarak erkekte peniste sertleşme yaparken kadında ise vajinada sulanmayı (lubrikasyon) ve vajinaya giden kan akımını artırır. Yüzyıllar boyunca, imparatorlardan, kraliçelere tüm insanlar cinsel isteklerini ve güçlerini artırma arzusu duymuşlar ve bu umutla badem ezmesinden zebra diline kadar yenebilen yenemeyen pek çok şeyi denemişler. Bunun sonucunda da bazı yiyecekler cinsel gücü ya da cinsel isteği artırıcı afrodizyak özellikleriyle öne çıkmış.

AFRODİZYAK YİYECEKLER

ÜZÜM: Antik çağın şarap tanrısı Dionysos, üzüm tanelerini yiyerek cinsel şehvetini artırmak istemiş. Özellikle kara üzümde bulunan resveratrol maddesi kanseri önleyici ve beyin hücrelerini koruyucu özelliğe sahip. Üzümün çekirdeğindeki quersetin, kan yapımına yardımcı oluyor ve damarların sağlığını koruyarak cinsel organlara kan akımını olumlu etkiliyor.

BAL: Hintlilerin cinsellik sanatı Kama Sutra’da bal cinsel canlılığı artırmak için kullanılmış. "Balayı" teriminin de buradan geldiği düşünülüyor. Bal zencefil, polen, tarçın vb gibi çeşitli baharatların karışımıyla güçlü bir afrodizyak olarak kullanılıyor. İçeriğindeki boron minareleri kadınlarda östrojen, erkeklerde testosteron hormonunu dengeleyerek cinsel isteği artırıyor.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • ...
 • 9
 • Sonraki
beefandfish.com tarafından hazırlanmıştır.
Yayın tarihi: 27.10.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Kereviz taze kereviz saplari ve sarimsak ayrica ki$ni$ tohumu ve cok az bilinen kavun ,bildigimiz kavun erkekler üzerinde cok güclü bir afroizyakdir.. Ayrica kirmizi biber ,kakule ama her$ey beyinle alakali, onu yersem ,bunu yersemden ziyade saglikli ve dengeli beslenme ,proteinler ve illaki de stressiz ,sarih bir kafa ! Stres ve kaygi potenzi bitirir.. Saygilar

27.10.2015 23:52:23 Leyla Ar... ....