Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

SEKS GÜCÜNÜ AZALTAN YİYECEK VE İÇECEKLER

BU BESİNLER SEKS İSTEĞİNDE VE GÜCÜNDE AZALMAYA NEDEN OLUYOR...

Seks gücünü azaltan yiyecek ve içecekler
16 PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Eşler arasındaki cinsel uyumsuzluğun büyük problemlere yol açtığını belirten Psikoterapist Dr. Cem Keçe, seks gücünü azaltan yiyecek ve içecekleri sıraladı…

Seks ile yiyecek ve içecekler arasındaki karmaşık ilişkinin keşfedilmesine yönelik çalışmalar artarak devam ediyor. Bilim insanları bu konuda sürekli yeni araştırmalar yapıyor ve seks konusunda etkisi olan yiyecek ve içeceklerin listesi sürekli güncelleniyor.

Seks isteğinde ve gücünde azalmaya neden olan bu yiyecek ve içeceklerden tamamen uzak durulması gerekmiyor ama sağlıklı bir seks hayatı için bunların “azı karar, çoğu zarar” mantığıyla tüketilmesinde fayda var…

seks

Seks gücünü azaltan yiyecek ve içecekler:

YAPAY TATLANDIRICILI YİYECEK VE İÇECEKLER

Kilo alıımını engellemek amacıyla tüketilen diyet ürünlerde kullanılan yapay tatlandırıcıların içerdiği aspartam, mutluluk hormonu olarak bilinen serotonin hormonunun düzeyini aşağı çekerek baş ağrısı, depresyon, sinirlilik ve uykusuzluk gibi sorunlara neden oluyor. Aynı zamanda cinsel istek kaynağı olarak da bilinen serotonin düzeylerinin düşmesi, seks isteğinde azalma yaşanmasına yol açıyor. Ayrıca aspartam vücuttaki sinir sistemi uyarım mekanizmasını da olumsuz etkilediğinden seks gücünün azalmasına neden oluyor.

GAZLI İÇECEKLER

Yüksek miktarda şeker içeren gazlı içeceklerin başta diyabet ve obezite olmak üzere ciddi sağlık sorunlarına yol açtığını ortaya koyan araştırmalar, bu içeceklerin cinsel isteği azaltıcı etkilerinin de fazla olduğunu gösteriyor.

KONSERVE VE HAZIR YİYECEKLER

Konserve gıdalar ve hazır yemekler çok fazla tuz ve katkı maddesi içerdiğinden kan basıncını artırarak cinsel organlara kan akışının azalmasına neden olurlar. Cinsel organlara kan akışının azalması sonucunda sertleşme sorunları ve cinsel güçte azalma görülür.

 süt 

 

DOĞAL OLMAYAN SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ

Günümüzde süt ve süt ürünleri artık antibiyotiklerin ve hormonların verildiği ineklerin sütünden yapılıyor ne yazık ki. Bu tür süt ve süt ürünlerinin fazla tüketilmesi östrojen, progesteron ve testosteron olmak üzere seks hormonlarının doğal üretim mekanizmalarını etkileyerek seks gücünün ve isteğinin azalmasına neden oluyor.

ALKOL

Fazla tüketildiğinde alkol sertleşmeme, orgazm olamama, cinsel isteksizlik gibi cinsel sorunların yanı sıra, seks gücünde azalmaya da neden oluyor. Özellikle tonikte bulunan kinin maddesinin testosteron hormonunu düşürücü etkisi olduğu biliniyor. Bu nedenle alkol alınca daha iyi bir cinsel deneyim yaşanacağı inancı sadece bir şehir efsanesinden ibaret. Ancak alkol alınca daha farklı bir cinsel deneyim yaşanabiliyor, çünkü utanma, sıkılma gibi duygular alkolün etkisiyle azalıyor. Kişi rahatlıyor, gevşiyor ama cinsel isteği de zamanla düşüyor. Çünkü cinsel organlardaki hassasiyet azalıyor.

KAHVE VE KOYU ÇAY

Birçok insan kahvenin seks gücüne olan zararını pek kabul edemez ama gerçek hiç de onların düşündüğü gibi değil. Ayrıca çay da hiçbir zaman çok koyu içilmemeli. Sabah kahvaltılarında çayın veya kahvenin yerine sütlü kakao tercih edilirse, insan vücudu rahatlar. Çikolata fabrikalarında çalışan erkeklerin seks yönünden çok kuvvetli oldukları ve diğerlerine nazaran daha kuvvetli cinsel arzuları olduğu söylenir. Bu da kakaonun seks organlarına olan etkisini gösterir. Kahvaltılarda, ayrıca domates suyu da faydalıdır.

 sigara 

SİGARA

Gerçekte sigaranın insan vücuduna birçok zararı var. Özellikle sigara içmek alışkanlık veya tiryakilik halini aldığı zaman, cinsel iktidarsızlığa yol açar ve erkeklik gücünü azaltır. Çünkü sigara, penis kan damarlarına belirli bir derecede zarar verir. Ayrıca geçmişte sigara, uyuşturucu maddelerinin yerini tuttuğu için yasaklanmıştı (1624 yılında Papalık tarafından). O devirlerde Osmanlı İmparatorluğu'nda da sigara içen veya herhangi bir şekilde tütün kullanan ölüm cezasına çarptırılıyordu.

Rusya'da ise sigara tiryakileri şiddetle takip ediliyor ve Sibirya zindanlarına sürülüyorlardı. Ünlü ilim adamı Talbot, sigara konusunda şunları söyler: "Sigara tiryakilerinden bir kısmı genç yaşlarda ölürken bazıları da uzun yıllar sağlık içinde hayatlarını sürdüremiyorlar. Sigara gerçekte göründüğü kadar masum, temiz bir şey değildir. O, dünya üstünde insanların yarattığı en müthiş canavardır. Sigara her şeyden önce cilde zarar verir. Ondan sonra dişlere, diş etlerine, boğaza, nefes borusuna, mideye ve bağırsaklara zararı dokunur. Sadece bununla da kalmayan sigara erkeklik organlarını da zedeler. Sigara aynı zamanda burunda da tahribat yapar ve koku alma duygusunu yavaş yavaş öldürür. Kulakların ağır işitmesi, göz hastalıkları, uykusuzluk, mide ağrıları, hep sigaranın sebep olduğu rahatsızlıklardır..."

SONUÇ

Eşler arasında cinsel uyumsuzluk büyük problemlere yol açabiliyor. Bu nedenle yukarıda saydığım anafrodizyak yani cinsel isteği azaltan yiyecek ve içecekler çeşitli yollarla insan bedenini olumsuz etkiledikleri için erkeklik gücünü de azaltıyor. Bu nedenle, bu maddeleri kullanırken fazla ileri gitmemeli ve mümkün olduğu kadar az kullanılmalıdır.

beefandfish.com tarafından hazırlanmıştır.
16 PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
  
Aldatma delilini mahkemeye sunmak artık suç değil!Adalet ve Sizİlker Türkgüler

Aldatma delilini mahkemeye sunmak artık suç değil!

Eşinizin sizi aldattığını düşünüyorsanız, hatta elinizde kanıtınız da varsa...Devamı >
20 dakikaPusulaSerap Duygulu

20 dakika

Kimse sizin 20 dakika ortadan kaybolmanızı dert etmez, dünya durmaz, işler aksamaz. Devamı >
Ambalajlı sütler hakkında gerçekler!Ailenizin DiyetisyeniM. Turgay Köse

Ambalajlı sütler hakkında gerçekler!

Uzmanından uzun ömürlü sütlerle ilgili merak edilenleri öğrendik.Devamı >
What dedin?Vira ViraElif Ebru Wibrew

What dedin?

Ne kadar meraklıyız dilimizi parçalamaya... El birliğiyle dilimizi pek bir güzel kanatıyoruz farkında mısınız?Devamı >
Dünyanın en seksi veterineri Evan AntinDuyduk Duymadık DemeyinSedef Batı

Dünyanın en seksi veterineri Evan Antin

O kaşlar, o gözler, o burun, o dişler, o gülüş kelimelerle anlatılmayacak güzellikte. Devamı >
Emekli olmaktan korkmayınArzu ile hayata dairArzu Hoşgör

Emekli olmaktan korkmayın

Özendirmek gibi olmasın ama ben çok sevdim "emekliyim" demesini de emeklilik hayatını da... Devamı >
  
Sarımsak soymanın en basit yolu bu videoda!

Sarımsak soymanın en basit yolu bu videoda!

Sarımsakları bu yolla kolayca soyabilirsiniz.Devamı >
Çikolatadan kase yapmaya ne dersiniz?

Çikolatadan kase yapmaya ne dersiniz?

İhtiyacınız olan şeyler sadece balon ve erimiş çikolata!Devamı >
Aileniz için harika bir hatıra!

Aileniz için harika bir hatıra!

Ailenizin birleşmiş ellerinin bir kopyasını hatıra olarak saklamaya ne dersiniz?Devamı >