ORGAZM, HAMİLE KALMAYI KOLAYLAŞTIRIR MI?

DOĞRU CİNSEL POZİSYONLAR, BOŞALMAK VE ORGAZMIN HAMİLELİĞE ETKİLERİ...

Orgazm, hamile kalmayı kolaylaştırır mı?
 YAZARI TAKİP ET X
A. Cem Keçe’nin YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Aşk, Mahremiyet ve Cinsellik A. Cem Keçe Psikoterapist Dr.
UZMANA SOR
 
 

Cinsel uyarılma ve zevkin devam ederek bir doruğa ulaşması olarak tanımlanan orgazm ve boşalmanın bildiğimiz gibi insan bedenine ve ruhuna pek çok faydası var. Peki, orgazm ve boşalmanın hamile kalma ihtimalini artırdığını daha önceden duymuş muydunuz? CİSED Onursal Başkanı Cem Keçe, orgazm ve boşalmanın faydalarını anlatıyor.

Boşalma ve orgazmın faydaları nelerdir?

Çiftlerin cinsel yaşamında sağlıklı bir yol alabilmesi için düzenli ve doyumlu bir seks hayatı yaşamaları gerekir. Orgazm ve boşalma, bedensel ve ruhsal olarak bir rahatlama sağlıyor, kan akışını düzenliyor, beyni sağlıklı tutuyor, duygusal zekâyı yükselterek kişiyi zinde tutuyor ve kişinin kendisini önemli, değerli ve sevilmeye layık olduğunu hissettirerek moralini yükseltiyor.
Ayrıca cildi güzelleştiriyor ve gençleştiriyor, bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor ve kişinin ağrı eşiğini yükseltiyor, bazı ağrıların şiddetini düşürüyor, stresi azaltıyor, daha rahat ve kaliteli uyumaya yardımcı oluyor, kalk krizinden koruyor, prostat ve meme hastalıklarının oluşmasını geciktiriyor ve bu şekilde çiftin hayatından doktoru ve cinsel terapistleri uzak tutuyor.

  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
REKLAM
KOÇ 21 Mart - 20 Nisan Bugün uzun zamandır görüşemediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir, birlikte keyifli vakit geçirebilir devamı > BOĞA 21 Nisan - 21 Mayıs Bugün popülariteniz yükseliyor. Özel yaşamınız da ise bekar Boğa’lar biraz çevrenize özen göstermeli devamı > İKİZLER 22 Mayıs - 21 Haziran Gökyüzü bugün aşk hayatınızda dikkatli olmanız gerektiğine işaret etmekte. Karşı cinsin yoğun ilgisi devamı > YENGEÇ 22 Haziran - 22 Temmuz Bugün işinizi ilgilendiren konularda sizin dışınızda yaşanan gecikmeler, iptaller işinize olan adapt devamı > ASLAN 23 Temmuz - 23 Ağustos Bugün işinizle ilgili konularda ani kararlar vermemeli alışkanlıklarınızı zor da olsa değiştirmelisi devamı > BAŞAK 24 Ağustos - 22 Eylül Ruhsal tekamülünüzün fazlasıyla yoğun olduğu bir gündesiniz. Kendinizi yeniden keşfedecek ve dünyayı devamı > TERAZİ 23 Eylül - 23 Ekim Gökyüzü bugün yakın çevreniz ve iş hayatınız da dahil olmak üzere iletişim kurmakta zorlandığınız ki devamı > AKREP 24 Ekim - 22 Kasım Bugün kişisel gelişiminize önem vererek iç dünyanızdaki sizi keşfedebilirsiniz. Bu daha önce fark ed devamı > YAY 23 Kasım - 21 Aralık Bugün iş ve özel yaşamınızda seçimlerinizi çok iyi yapmalısınız. Aynı anda birden fazla işle ilgilen devamı > OĞLAK 22 Aralık - 20 Ocak Bugün iş hayatınızda her şeyi ben bilirim edasıyla hareket ederseniz, maddi manevi zararlı sonuçlarl devamı > KOVA 21 Ocak - 18 Şubat Kendinize acımak ve mutsuzluğa teslim olmak yerine üzerinizdeki olumsuz enerjiden bir an evvel silki devamı > BALIK 19 Şubat - 20 Mart Gökyüzü bugün sizleri birlikte çalıştığınız insanlar ve yakın çevreniz tarafından alışkınlıklarınız devamı >
 • KOÇ
 • BOĞA
 • İKİZLER
 • YENGEÇ
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK