Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

HANGİ CİNS NEDEN TAHRİK OLUYOR?

Hangi cins neden tahrik oluyor?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
15.02.2017 - 15:38 | Son Güncelleme:

Erkekler popo ve memeden ; kadınlar göz, dudak ve ellerden tahrik oluyor.

Türkiye Cinselliğini Konuşuyor" kitabı 17 ilde, yüz yüze görüşmelerle yapılmış dev bir araştırma verilerine dayanılarak hazırlanmış. Hürriyet ve TNS Piar Şirketi işbirliğiyle yapılan bu cinsellik araştırması Türkiye'nin cinselliğini çok net bir şekilde gözler önüne seriyor.

ERKEKLER POPO VE MEMEDEN; KADINLAR GÖZ, DUDAK VE ELLERDEN TAHRİK OLUYOR

TNS Piar Şirketi’nin Hürriyet için yaptığı Cinsellik Araştırması gösterdi ki, Türkiye’de erkekler, kadınların daha çok, memeleri ve kalçalarından tahrik oluyor; kadınlar ise erkeklerin göz, dudak ve ellerinden.

 

Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD) Başkanı, Psikiyatr Nesrin Yetkin, bu durumu şöyle yorumluyor: “Erkeklerin cinsel uyarılmada etkili beden parçalarını, kadınların ise genel görünümü önemsediği görülüyor.” Psikiyatr Cem İncesu ise, erkeklerin daha görsel, kadınlarınsa daha işitsel ve dokunsal olduğunu anlatıyor. “Milyonlarca dolarlık porno sektörünün daha çok erkeklere yönelik olması bundan. Bu farklılık beyinlerindeki farklılıkla ilgili, tamamen fizyolojik ve evrimsel bir şey.” 

TÜRKLER ORTALAMA 26,2 DAKİKA SEVİŞİYOR

Aynı araştırma sonuçlarına göre Türkler ortalama 26,2 dakika sevişiyor. Evlilerde bu süre 23,6’ya düşerken, sevgilisi olan bekarlarda 33,3’e çıkıyor.

Yaş ilerledikçe sevişme süresi azalıyor. Bekarlar, ön sevişmeyi evlilerden daha çok yaşıyor. Her zaman ön sevişme yaşadığını söyleyenlerin en çok olduğu bölge Ege (yüzde 61,5), en az olduğu bölge ise İç Anadolu (yüzde 39,5). Ön sevişme süresini en uzun tutanlar (11-20 dakika) metropollerde yaşayanlar. Her üç Karadenizliden biri en fazla 10 dakika ön sevişiyor. Egelilerin üçte biri ise ön sevişme süresini 3-5 dakikada bitiriyor. Marmara Bölgesi’nde her 10 kişiden 1’i ön sevişme süresini 21-30 dakika sürdürüyor. Toplam sevişmeyi 6-10 dakika içinde bitirenlerin en fazla olduğu bölge de Ege (yüzde 33). En uzun sevişenler Akdenizliler (21-30 dakika).

Kaynak: Türkiye Cinselliğini Konuşuyor kitabı/Doğan Kitapçılık AŞ/2005 

Yayın tarihi: 15.02.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.