Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

GENİTAL BEYAZLATMA ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Genital beyazlatma estetiği nasıl yapılır?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Esra Çabuk Cömert’in YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Kara Kutu Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr.
UZMANA SOR
 
 

27.01.2017 - 16:33 | Son Güncelleme:

Kadınların en çok şikayetçi oldukları konuların başında genital bölge kararması geliyor. Son günlerde popüler hale gelen genital beyazlatma estetiği hakkında bilinmesi gerekenleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Çabuk Cömert’e sorduk.

GENİTAL ESTETİK NEDİR?

Kadınların en yaygın şikayetleri arasında bulunan genital bölge kararması farklı yöntemler ile tedavi edilebilen bir durumdur. Piyasada pek çok vajina beyazlatma ürünleri satılsa da genital bölgenin beyazlatılmasındaki en etkili yöntem hiç şüphesiz ki genital estetik yöntemidir. Genital estetik ile beyazlatma işleminde oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

GENİTAL BEYAZLATMA ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Bu yöntemde genital bölgede kararmaya neden olan dışa doğru sarkmış olan iç dudaklar yapılan estetik operasyonlar ile toparlanmakta ve bu sayede kararmış olan görüntü tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Burada amaç kadının kendisini çok daha iyi hissedeceği bir görünüme kavuşmasını sağlamak ve öz güvenini mümkün olduğunca yükseltebilmektir. Genital estetik, tıptaki yeni gelişmeler sayesinde hastalar için acısız ve zahmetsiz bir hale gelmiştir. Genital bölge beyazlatma işlemlerinde özel yöntemler kullanılmakta olup burada amaç en yüksek konfor sunularak hastanın hayal ettiği görünüme kavuşmasını sağlamaktır.

LAZER TEKNİĞİ İLE GENİTAL BEYAZLATMA ESTETİĞİ

Genital bölge renk açma operasyonları ise renk sorunları yaşayan kadınlara hitap etmekte olup lazer ile genital bölge beyazlatma yöntemi sayesinde daha kısa sürede ve daha etkin sonuç alınabilmektedir. Bu nedenle vajina dudaklarında kararma sorunu olan kişilerin tedavisinde lazer tekniği kullanılır.

Ayrıca vajina dudaklarında sarkma sorunu olan hastalar için de lazer tekniklerinden faydalanılmaktadır. Lazer teknolojisi ile genital estetiğin en önemli avantajları lazerin dokulara çok daha az zarar vermesidir. Bu sayede bütün genital operasyonu sonrası iyileşme süresi oldukça kısalmaktadır.

Genital estetikte hayal edilen sonuçlara ulaşmak için hastaların bu konuda sadece kadın doğum uzmanlarından destek almaları gerekir. Aksi takdirde hijyen sorunları başta olmak üzere birçok konuda ciddi sorunlar yaşanabilir.”
 

Yayın tarihi: 27.01.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Her insanin ten rengi ayridir, buna neden gerek duyulur, di$ler sadece beyazlatilir, bu kadar igrenc ve sacma bir sey hayatimda duymadim. O zaman bütün zenciler böyle opersayon gecirir veya gögüs uclari yine ayni sekilde renk acilmasi ile korrekte edilir, ama buna gerek nedir ?

31.01.2017 01:48:53 Leyla Ar....