Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

G NOKTANIZI KEŞFEDİN!

G noktanızı keşfedin!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
25.10.2016 - 16:30 | Son Güncelleme:

Vücutta en duyarlı bölgelerden biri olan G noktasının nerede olduğu kadınlar arasında en çok merak edilen konulardan biri. Jinekolog Turgay Karakaya, cinsel ilişkide hazzı artıran ve memnuniyet oranını yükselten G noktasının nerede olduğunu açıklıyor ve bu noktaya yapılan dolgu uygulaması hakkında tüm bilinmeyenleri anlatıyor.

G noktası, vajina girişinin 2–3 cm kadar içinde ve vajina ön duvarında bulunan bir noktadır. Bu nokta, ilişki esnasında hassaslaşır ve şişerek daha belirgin hale gelir. İdrar kesesi ile idrarı mesaneden vücut dışına ulaştıran iki ucu açık tüp biçimindeki kanal olan üretranın birleştiği yer en hassas olan bölümdür. Bu nokta kadında çoklu orgazmdan sorumludur. Yani klitoris uyarımı ile erkektekine benzer tek orgazm olurken bu noktanın uyarılmasıyla sayıları yüzlerle ifade edilen çoklu ve çok daha doyurucu olabilen orgazmlar meydana gelir.

G noktasının uyarılması

g nokrası

Yapısal olarak vajina geniş ve gevşekse veya doğumlardan sonra genişlemişse bu bölgenin uyarılması neredeyse imkansız hale gelir. G noktasının en kolay uyarılabildiği pozisyon diz dirsek pozisyonudur. Bu yolla G noktası direkt olarak penisin sürtünmesine maruz kalır ve uyarılır.

Yayın tarihi: 25.10.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.