Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

CİNSELLİKTE ORTAK TAKINTI

Cinsellikte Ortak Takıntı
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
A. Cem Keçe’nin YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

UZMANA SOR
 
 

22.03.2011 - 10:00 | Son Güncelleme:

Cinsel ilişkide erkeklerde ve kadınlarda yaşanan büyük sorun…

Cinsellikte yaşanan bazı problemler ciddi boyutlara ulaşabiliyor. Artık penis boyu takıntısının sadece erkeklerde değil kadınlarda da olduğunu söyleyen Uzman Psikolojik Danışman A. Cem Keçe, normal ölçülerini bilmeden bu konuyu kompleks yapan erkeklerin sayısının her geçen gün arttığına dikkat çekti.

Keçe, konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “Geçmişten bugüne kadar çok yanlış bir şekilde penis boyu erkekliğin bir göstergesi olarak algılanmış, takıntıya dönüşmüş ve birçok erkeğin kabus yaşamasına yol açmıştır. Yani penis boyu bir güç sembolü haline getirilmiş ve cinsel hazzın garantisi olarak algılanmıştır.

Ergenlikle beraber hemen hemen her erkek, organının boyutu hakkında ciddi kuşkular yaşar. Ergenlikte penis boyu yaklaşık iki kat artar ve ereksiyonda bu değer ortalama 14 cm olur. İdeal penis uzunluğu diye bir kavram dile getirmek gerekiyorsa bu ancak ülkelere göre yapılabilir ve ortalama değerler göz önünde bulundurulabilir. Ülkemizde ortalama penis boyu 14 cm’dir. Penisinin büyük olmadığından endişe duyan, özgüvenlerini kaybeden ve kendini kahreden erkekler ereksiyon güçlüğü, erken boşalma, cinsel ilişkiden zevk alamama ve cinsel isteksizlik gibi pek çok sorunla karşı karşıya kalabiliyorlar.

Yaptığımız araştırmalarda penis boyunu takıntı haline getirmeyen erkeklerin cinselliği daha doyurucu yaşadığı ve partnerlerini daha mutlu ettikleri ortaya çıkmıştır. Çiftlerin cinsel hayatlarını daha doyurucu yaşayabilmeleri için; penis boyundan daha ziyade birbirlerine güvenmeleri gerekir, dokunmanın verdiği hazza odaklanmaları gerekir, samimi ve açık konuşabilmeleri gerekir, koşulsuzca birbirlerini sevmeleri, saygı duymaları ve birbirlerine şefkat göstermeleri gerekir. Ayrıca cinsel bilgi düzeylerini artırmaları da gerekir. Erkelerdeki penis boyu takıntısının kadınları da etkilediğini görüyoruz. Yani penis boyu takıntısı sadece erkeklerde değil kadınlarda da var.”

Yayın tarihi: 22.03.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (27)

Bence bu konuda kadınların erkeğe penis boyunun sorun olmadığını önemli olanın anı dolu dolu yaşamak olduğunu hissettirir ve belirtirse erkeğin de bunu kafaya takmayacağını ve daha mutlu bir ilişkilerinin olacağını düşünüyorum

22.05.2011 23:48:05 Furkan Şener

böle şeylere takılmadan anı yaşamak ve mutlu olmak dah önemli bence....

31.03.2011 16:13:16 sevgi şeker
27 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER