Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

CİNSEL GÜCÜ ARTIRMAK İÇİN EN DOĞAL ÇÖZÜM!

Cinsel gücü artırmak için en doğal çözüm!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
20.06.2014 - 14:00 | Son Güncelleme:

Birçok hastalığa karşı bağışıklık kazandıran bu bitki aynı zamanda gençleştiriyor.

Dr. Ömer Coşkun, Türkiye’de yeni tanınmaya başlanan kapari bitkisinin pek çok hastalığa karşı bağışıklık kazandırdığını söyleyen Dr. Ömer Coşkun, bu bitkinin cinsel gücü artırdığına da dikkat çekti.

Dr. Coşkun, bu mucizevi bitki hakkında şöyle konuştu: “Gençleştirici ve cinsel gücü artırıcı etkisi de keşfedilen kapari tomurcukları, Avrupa ve Amerika’da sofraların vazgeçilmez turşuları arasında yer alıyor. Sadece Almanya’da kaparinin 472 çeşit turşusu yapılıyor. İnsanlar kapariyi gıda niyetine tüketirken aynı zamanda, pek çok hastalığa karşı da bağışıklık kazanıyor.”

Coşkun, ayrıca Uluslararası Kanser Enstitüsü’nde yapılan çalışmalarda kaparinin antitümör aktivitesi sağlayan ‘ekstraktin’ hazırlanmasında kullanılan bitkiler arasında yer aldığını kaydetti.

Kaparinin çiçek açmadan önceki küçük tomurcuklarının toplanarak tuzlu suda muhafaza edilebileceğinin altını çizen Dr. Ömer Coşkun, “Gıda, kozmetik, boya ve ilaç sanayisinde kullanılan kapari bitkisi, salamura ya da konserve şeklinde tüketilir. Konserve olarak hazırlanan turşu, salata, pizza üstü, balık ve av etleri yanında garnitür olarak yenilmektedir” dedi.

Dr. Coşkun, kaparinin Akdeniz ikliminin etkili olduğu yerlerde yetişse de Karadeniz sahili dışında tüm bölgelerde görülebildiğini de sözlerine ekledi.

İHA
 

Yayın tarihi: 20.06.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

eskiden isvicreli doktorlar vardi simdi de bizim doktorlar cikti hayirlisi bir defa bu ilkbahar ayinda yetisip sonra konserverlere konulan otun cinselligi arttirdigina bile inanmak guc cunku bedendeki kani aktiflestirecek hic bir özelligi yok

22.06.2014 05:47:07 0_ BiR_T c Bahriyeli_sidir

obez yapıyor. ve gereğinden pahalı satılıyor.

21.06.2014 21:38:58 şahin kılıç