Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

“BU GECE OLMAZ SEVGİLİM”

“Bu gece olmaz sevgilim”
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
01.05.2014 - 00:00 | Son Güncelleme:

Sevgi ve ilgi beklentisinin olduğu durumlarda bu numaracıktan baş ağrısı belirebilir.

Dailymail'de yer alan habere göre; yapılan araştırmalar sonucunda her 7 kadından 1'i seksten kaçmak için bahaneler üretiyor. Bu bahanelerden ilk sırada ise baş ağrısı yer alıyor. Bir anda beliren bu ağrılar, partnerleri de bir nevi cezalı çocuk konumuna sokuyor. Psikolog Nesteren Gazioğlu bu durumu şöyle açıklıyor.

Çoğu zaman iletişimde yaşanan sıkıntılar sebebiyet verir cinsellik öncesi duygusal baş ağrılarına. Bir önceki cinsel ilişkiden keyif alamama, ıstıraplı ilişkiler, günlük problemlerin yarattığı duygusal yorgunluk… Sıkıntılar çeşitlendirilir ancak buradaki ince nokta; bu sıkıntıların dile getirilmemesi ya da dile getirilmesi için uygun ortamın mevcut olmamasıdır. Konuşarak karşı tarafa iletilemeyen sıkıntı içeride büyür ve kendisini ifade etmek için yol arar durur. Sözel olarak ifade edemiyorsa o zaman da davranışsal olarak kendisini göstermeye çalışır. “Bütün gün yoruldum ama beni dinlemiyorsun o zaman işte baş ağrım” şeklinde ilerler mekanizma. Bazı günler de dile gelmeyen ilgi ve sevgi ihtiyacı baş ağrısı olarak belirir. Ufak nazlanmalar şeklinde ilerleyen ve ilgi bekleyen bu baş ağrısı fazla dirençli değildir.

"Kızgınım sana"

cinsellik

Sıkıntı çeşitli durumlarda karşımızdaki partnerimize yönelttiğimiz öfkemizdir. Hayatta çekindiğimiz durumlar olabilir. Örneğin, görümcenizin size belirli bir konuda müdahale etmesinden hoşlanmıyorsunuz ve eşinizden rica ediyorsunuz. “Bana yine karışırsa, sen söyle, ben bir şey söylemek istemiyorum” demenize rağmen kocanız da sesini çıkartmıyor. Siz görümcenizin davranışına öfkeleniyorsunuz ancak bu öfkeniz eşinizin tutumuna yöneliyor. Esasında karşı koyması gereken sizsiniz ancak eşinizi öne sürmeyi tercih ettiniz, olmadı. İşte kurban, şimdi olmaz; cezalısın!

Yayın tarihi: 01.05.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.