Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

AYNI ANDA ORGAZM OLMAK BİR ŞEHİR EFSANESİ Mİ?

Aynı anda orgazm olmak bir şehir efsanesi mi?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Gökçen Erdoğan’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Gizli Kapaklı Şeyler Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı - Cinsel Terapist
 
 

25.02.2016 - 00:00 | Son Güncelleme:

Aynı anda orgazm olmak bir şehir efsanesi mi? Bunun bir yöntemi var mıdır? Kaliteli bir cinsellik için ne kadar önemlidir? Merak edilen bu soruların cevaplarını, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı - Cinsel Terapist Gökçen Erdoğan veriyor.

Bazı kişiler, mutlu bir cinsel ilişkinin yaşanması için mutlaka birlikte orgazm olmaları gerektiğine inanır. Ancak erkek ve kadının birbirinden farklı olan fizyolojisi, kişilerin orgazm olacakları anı tam olarak belirleyememelerine sebebiyet verir. Birbirlerinin cinsel yanıtlarını tam olarak ve anında bilememeleri gibi birçok nedenle, çiftler nadiren aynı anda orgazm olur.

ÇİFTLER AYNI ANDA ORGAZM OLABİLİR Mİ?

Çiftler aynı anda orgazm olabilir mi?

Eşlerin birbirini tanıması ile bağlantılı olan bu durumda, aynı anda orgazm olmak aslında bir şehir efsanesi değil. Uzun süre birlikte olan partnerler, aynı anda boşalma fikrine sabitlenip kontrollü bir sevişme yaşadıklarında birlikte orgazm olabilirler. Yine de bu anların bire bir örtüştüğünü söylemek pek mümkün değil. Bununla beraber aynı anda orgazm olmak, iyi bir cinsel ilişkinin ya da daha çok zevk almanın gerekli koşullarından değildir. Fakat birlikte orgazm olmanın önemli ve gerekli bir husus olduğu fikri, birçok kişinin cinsel ilişkiden hoşnutsuz olmasına yol açıyor. Oysa ki orgazm birkaç saniye sürer ancak saatlerce sevişebilir.

Peki, hangi orgazm pozisyonları ile orgazmı kolaylaştırabilirsiniz. İşte parmak ısırtan orgazm pozisyonlar

ORGAZMA ODAKLANIP SEVİŞMENİN TADINI KAÇIRMAYIN

Sevişmenin keyfini kaçırmayın!

Aynı anda orgazm olma beklentisi nedeniyle, kişinin kendisinin ve partnerinin cinsel yanıtlarıyla gereğinden fazla ilgilenmesi sevişmenin keyfini kaçırabilir. Bu durum bizi sevişen kişi olmaktan çıkarıp, sevişmenin gözlemcisi haline getirebilir. Ayrıca aynı anda olması hedeflenen orgazmı kişisel olarak da yok edebilir. Aslında orgazm, siz sadece sevişmeye ve aldığınız cinsel hazza odaklandığınızda yaşanabilecekken, “partnerim orgazm olacak mı?” kaygısıyla bozulup kaybolabilir.

KADINLAR CİNSEL DOYUMDA DAHA ŞANSSIZ

Kadınlar, cinsel doyumda daha şanssız

Kadın ve erkeğin orgazmı yaşamasındaki farklılık, toplumumuzun genel sosyokültürel yapısıyla da çok ilgili. Kadının cinsel eğitimi çok daha geç başladığı ve birden fazla partnerle tecrübe yaşama şansı bulamadığı için cinsel doyumda daha şanssız. Yetiştirilme tarzı erkeğin kendisini ve kendi cinsel organını kadından ve kadının cinsel organından daha değerli hissetmesini sağlıyor. Çoğu zaman farkında olmasa da kadını kendisini cinsel yönden doyurması gereken bir canlı olarak görebiliyor. Kendisinin de kadını tatmin etmesi gerektiğini bilmiyor. Bilse de bunun için hassasiyet gösterilmesi gerektiğini bilmiyor ve kendisi orgazm olana dek canının istediğini yapıyor. Kadın ise karşılanmayan beklentileri nedeniyle keyif almadığı bir sevişme geçirip, hayatının önemli rollerinden birini oynuyor.

ERKEKLER DAHA ÇABUK, KADINLAR DAHA YAVAŞ UYARILIYOR AMA...

Erkekler daha çabuk, kadınlar daha yavaş uyarılıyor ama...

Kadın ve erkeğin fizyolojik farklılıkları cinsel yanıtlarının da farklı olmasına yol açıyor. Genellikle erkekler daha çabuk, kadınlar daha yavaş uyarılırken bu durum yaş ilerledikçe değişiyor. Erkeklerin uyarılması biraz uzarken, kadınlar ise yaşları ve cinsel deneyimleri artması nedeniyle daha hızlı uyarılmaya başlar. Çoğu erkek için en uyarıcı durum, cinsel birleşmedir. Birçok kadının orgazmı için cinsel birleşmeden önce klitorisin doğrudan uyarılması, bazı kadınlar için de cinsel birleşme sırasında da klitorisin doğrudan uyarılmasının sürdürülmesi gerekir. Erkeğin orgazma ulaşma süresini mümkün olduğunca uzun tutması gerekir. Çünkü orgazm taklidi yapan pek çok kadını buna iten sebep, erkeğin erken boşalma sorunu yaşaması. Orgazmı kolaylaştırmak için bazı jeller kullanılabilir. Son yıllarda uygulanmaya başlanan G noktasına dolgu işlemi de yapılabilir.

Yayın tarihi: 25.02.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (3)

İşinizi şansa bırakmayıp kadının orgazmını garantilerseniz ki bunun için onu hazırlamanız gerekir, aynı anda orgazm olma ihtimaliniz tavan yapar. Bu durumda en kötü ihtimalle kadın erken orgazm olur veya sonraki orgazmlarla sizinle kesişir ama işinizi şansa bırakırsanız, aynı anda orgazm olmak gerçekleşmesi zor bir tesadüften öteye gitmez. Kadın hiç orgazm olmayabilir de! Bu iş hileli bir maça benzer. Maçtan önce herşeyi ayarlarsanız, sorun yaşamazsınız...

26.02.2016 07:37:26 Gürhan Salihlili

ya saçma mısınız

25.02.2016 16:29:29 haydar çelik
3 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER